Lista ocen Citroen C4 Picasso II Picasso (31) - Ergonomia

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~asddsa
Picasso 1.2 PureTech 130KM 96kW
Ergonomia tego samochodu jest bardzo dziwna. Z jednej strony, guziki na kierownicy są gigantyczne i ciężko mi dosięgnąć kciukiem tych, które są najbliżej środka kierownicy, gdzie mam dość duże ręce, a z drugiej strony producent postanowił umiejscowić sterowanie szybami tak, że muszę niesamowicie mocno wyginać nadgarstek, żeby moje palce były w stanie bez oderwania łokcia wcisnąć guzik. Dodatkowo, całe sterowanie systemem infotainment jest...
~Maciek
Picasso 1.6 THP 165KM 121kW
Bez kluczykowy dostęp, odpalanie. Elektryczny bagażnik jest pomocny ale dość powolny. Dużo przydatnych schowków, 3 gniazda do ładowania, wyjmowany pojemnik z tunelu centralnego. Ok 175cm bagażnika na długość po złożeniu drugiego rzędu siedzeń. Siedzenia z tyłu obniżają się przy składaniu i tworzą płaską powierzchnię. Dźwignia zmiany biegów przy kierownicy, nie zajmuje miejsca w tunelu. Mogłaby być wykonana z grubszego materiału. Przestawienie...
~Karol
Picasso 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
Z kierownicy można prawie wszystko ustawiać, trochę trzeba gałkologię opanować ale to nie problem. Nawet biegi można wrzucić bez puszczania kierownicy. Dużo schowków, ładnie wszystko podświetlone... Nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Naczytałem się, że fatalna obsługa klimatyzacji na panelu dotykowym. Ja nie mam z tym problemu! Poza tym, no przepraszam ale jak ustawiłem temperaturę i włączyłem auto na początku użytkowania, tak może może 3 razy...
~rob75
Picasso 1.6 16v THP 156KM 115kW
W zasadzie wszystko na swoim miejscu. Moze trochę panel sterowania na początku skomplikowany i czasami człowiek zastanawia się jak to zrobić, ale później już bardziej intuicyjne. Na minus zaliczam mniejsze kieszenie w drzwiach i w ogóle mniej schowków niż w Xsarze Picasso. Bardzo mały schowek po stronioe pasażera, jak doda się jeszcze odtwarzacz CD, który jest tam umieszczany to w ogóle tylko książka serwisowa się zmieści :))) No i partę płyt CD.
~Karol
Picasso 2.0 BlueHDi 150KM 110kW
To kolejna mocna strona, kierownica ma mnóstwo funki które trzeba na początku ogarnąć ale teraz jest super wygodnie. Punkt mniej za sterowanie klimatyzacją i sterowania natężenia jasności wyświetlaczy. Czytałem, że jest delikatny kłopot ze sterowaniem klimą na wyświetlaczu, pomyślałem że przesadzają w gazetach ale nie, jest to upierdliwe
~Kazik
Picasso 1.6 e-HDi 114KM 84kW
3 osobno dzielone fotele, dobra kubatura możliwość złożenia przedniego fotela do przewożenia długich elementów może trzeba sie przyzwyczajić do obsługi tabletu ale jak już sie nauczymy to nic innego już nie chcemy PS: wcale ten tablet i obsługa jego nie jest tak straszna jak wszyscy dziennikarze piszą ale co zrobić :(
~użytkownik 3 poprzednich fordów
Picasso 1.6 16v THP 156KM 115kW
dotykowy ekran do zmiany wentylacji/radia i mediów/nawigacji nie jest idealny/reagujący w 100% jednak chyba już przywykłem, design wnętrza rekompensuje te niedogodności; fabryczna nawigacja nieszczególna, jednak nie spotkałem jeszcze fabrycznej nawigacji, nawet w dwukrotnie droższych autach, dorównującej przeciętnemu TomTom'owi
~Willy_M
Picasso 1.2 PureTech 130KM 96kW
Super wygodne fotele. Po 600 kilometrach trasy wysiadałem jak człowiek, bez zmęczenia. A w większości samochodów po 120 kilometrach kręcę się już po fotelu z bólem pleców. Dużo miejsca z przodu i przyzwoicie z tyłu. Bagażnik wystarczający.
~jorge30
Picasso 1.2 PureTech 130KM 96kW
Jedynie co mi przeszkadza to troszeczkę za niskie umiejscowienie panelu dotykowego - tzn do obsługi idealnie, ale jeśli się korzysta z nawigacji w dłuższej trasie - troszkę za nisko - na szczęście komunikaty powielane są na głównym wyświetlaczu.
~sztywny
Picasso 1.6 16v THP 156KM 115kW
Wszystko na miejscu. Faktycznie dosyć cięzko obsługuje się gniazda pod dolnym ekranem. Dobra jakość wykończeń. Wszystko jest takie szlachetne. Może "zbyt plastikowe" w sensie twardości i wyglądu dolne części drzwi i schowków pomiędzy fotelami.
Citroen C4 Picasso II Picasso