Lista ocen Citroen C4 II (81) - Silnik

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~No Name dj
Hatchback 5d 1.6 e-HDi 114KM 84kW
Silnik o wysokiej kulturze pracy, dosyć cichy nawet przy prędkościach autostradowych. Jeżeli chodzi o zrywność to daleko mu do np. silnika 1.6 110km montowanego w KIA Ceed, który jest prawdopodobnie najlepszy w klasie.
~peter new c4
Hatchback 5d 1.6 HDi 92KM 68kW
Zdecydowanie polecam wersję słabszą, nie ma sensu dopłacać 4 tys do 112KM, która jest potencjalnie o wiele bardziej awaryjną jednostką. Jestem zaskoczony kulturą pracy i elastycznością tego silnika...oczywiscie na plus :)
~P
Hatchback 5d 1.6 e-HDi 114KM 84kW
Silnik pracuje bardzo cicho i niemalże bezwibracyjnie. Jeżeli chodzi o dynamikę to jest ona wystarczająca. Silnik dynamicznie przyspiesza od 1500 do 2500 obrotów, zapewniając bezstresowe i komfortowe wyprzedzanie.
~Robka
Hatchback 5d 1.6 HDi 92KM 68kW
Samochód od nowości i do 190 tys serwisowany w ASO. Przy tym przebiegu pękł pasek! Choć w instrukcji jest napisana wymiana co 240 tyś, serwis wypiął się, jako że auto było po gwarancji
~C4 owner
Hatchback 5d 1.6 16v VTi 120KM 88kW
na tą chwilę silnik pracuje bardzo dobrze, wysoko kultura pracy, jest cicho do 130 -140 km/h, przydatny jest wtedy aktywny tempomat ,4 bieg pozwala na jazdę od 40 do 140 :) , dynamika zadawalająca
~Jack Hoho
Hatchback 5d 1.6 16v VTi 120KM 88kW
Co do pracy silnika i jego elastyczności nie mam większych zarzutów, czasami przy próbie szybkiego ruszenia jakby się dławił ale zdarza się to bardzo rzadko, ogólnie pozytyw, pracuje w miarę cicho.
~marpas
Hatchback 5d 1.6 16v VTi 120KM 88kW
Bardzo mi się podoba. Cichy bez względu na prędkość, nawet w czasie przyspieszania słychać tylko cichy pomruk. Przyspiesza od niskich obrotów (VTi). Mocy do zwykłego poruszania się aż nadto.
~Lopez
Hatchback 5d 1.6 16v VTi 120KM 88kW
Brakuje 15 KM do ideału. Litr oleju na 10tys. km - więc raczej w normie - serwis zaleca utrzymywanie wyższego stanu w tym silniku więc warto sprawdzać przed dłuższymi wyjazdami.
~Saintcik
Hatchback 5d 1.6 HDi 112KM 82kW
Silniczek daje rade. Myśle że charakterystyka i dynamika przeciętnemu Kowalskiemu jak najbardziej bedzie odpowiadać. Dostęp do mocy już przy 2 tyś obrotów... Nie ma turbodziury!

Usterki Citroen C4 II

Citroen C4 II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Oki
Hatchback 5d 1.6 16v VTi 120KM 88kW
Chciałem diesla ale nie ma już takich jak miałem czyli bez FAP, które nadają się na krótkie trasy.Cichutki, średnie spalanie 7,2.Wybrałem z myślą o zagazowaniu ale na ciekło.