Lista ocen Citroen C4 II (81) - Silnik

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~STANLEY Brzeszcze
Hatchback 5d 1.6 16v VTi 120KM 88kW
Silnik pracuje cicho z lekkim pomrukiem przy przyspieszaniu,elastyczność wystarczająca do normalnej jazdy,nie jest to żaden sportowiec chociaż temperamentu mu nie brakuje.Wybrałem benzynę bo robię więcej kilometrów po mieście i na krótszych trasach więc diesel z filtrem cząstek stałych to zły wybór w moim przypadku.Ja oceniam ten silnik jako dobrze dobraną i optymalną jednostkę napędową,która powstała we współpracy z BMW.Ważne że w silniku...
~adam_VaV
Hatchback 5d 1.6 16v VTi 120KM 88kW
Samochód ma przejechane 700 km. Co prawda silniki docierane są na hamowni, ale postanowiłem "oszczędzać" go przez pierwszy 1000. Koni mechanicznych nigdy za wiele, ale jak na samochód kompaktowy 120KM jest ok. Włączanie się do ruchu w porządku. Wyprzedzanie po redukcji i wprowadzeniu na wyższe obroty też wystarczające. Do tej pory nie "doszedłem" do czerwonego pola na wskaźniku obrotów, zaktualizuje ocenę i wrażenie po 1k km.
~Mario
Hatchback 5d 1.6 HDi 92KM 68kW
Silnik 1,6 HDI kulturą pracy bije na głowę praktycznie całą konkurencję od samochodów niemieckich, Włoskich po Japońskie. Moc nie jest może zbyt wielka, ale jest dość elastyczny i wystarczająco radzi sobie w codziennej eksploatacji. Spalanie ? - Rewelacja ! Pratycznie nei ma szans przekroczyć 5,5-6 litrów. W trasie ( 70% autostrada 140-160km/h + 30 % drogi lokalne ) w granicach 5,0- 5,2
~Tomek
Hatchback 5d Facelifting 1.2 PureTech 130KM 96kW
Przy 25000km zaczął przerywać raz na tydzień, póżniej raz na dzień aż padła świeca. Nie obyło sie bez lawety, ponieważ ledwo jechał. Serwis wymienił świece. Po 5 tyś km znowu laweta. Okazało się, że (wersja serwisu) w tych silnikach zbiera się nagar, który brudzi świece. Serwis usunął problem czyszcząc kanały dolotowe, niestety bezskutecznie, ponieważ dalej czasami przerywa.
~Citroen
Hatchback 5d 1.6 HDi 92KM 68kW
Samochód mechanicznie spisuje sie bardzo dobrze, dobrej pory oprócz czyszczenia czujnika ABS, nie pojawiła sie żadna usterka. Jedyna wada są kiepskiej jakości oryginalne tarcze u mnie wytrzymały tylko 80000km z przodu - ale powiedzmy, ze przy jeździe autostradowej mogły sie szybciej zużyć. Po wymianie na b.dobrej jakości zamienniki podobno nie powinno byc tego problemu.
~CARol
Hatchback 5d 1.6 HDi 112KM 82kW
Jak trzeba to się zbiera Do 130.000 z silnikiem zero problemów. Elastyczność..ze względu na me obawy nie mam zwyczaju sprawdzać elastyczności silnika, dla mnie to jak sprawdzanie elastyczności gumy, kiedyś przeciąganiesz i pęknie ..mimo że diesel jeżdżę nim jak benzyną. Niższe biegi- wyższe obroty. Tak się z moim diselkiem najlepiej czuję.
~Piotr
Hatchback 5d Facelifting 1.2 PureTech 130KM 96kW
Trzycylindrowiec dobrze przyśpiesza i spokojnie trzyma prędkość na autostradzie w granicach 130kmh. Spala wtedy ok 6.5l100km. Elastyczność na niskich obrotach w mieście mogłaby być lepsza ale to już kwestia turbodziury i małej pojemności, ogólnie jednak da się z tym żyć. Dźwięk silnika uważam za plus, brzmi całkiem rasowo mimo że to R3.
~Łukasz
Hatchback 5d 1.6 16v VTi 120KM 88kW
Silnik pracuje równo i cicho, do 80-siątki praktycznie bezgłośny, na niższy obrotach wyraźniej niż pracę silnika słychać szum klimatyzacji. Miło \"mruczy\" przy przyspieszaniu na podobieństwo wozów usportowionych. Elastyczność satysfakcjonująca, bez problemów da się bezpiecznie wyprzedzać na piątym biegu, jak dla mnie lepszych osiągów nie trzeba.
~Andrzej P.
Hatchback 5d 1.6 HDi 92KM 68kW
Jak na 92 KM nie jest źle. Demonem szybkości nie jestem, więc nie szukałem mocniejszego. Do sprawnej jazdy po mieście i poza miastem wystarcza w zupełności. Pod sporą górkę powyżej 130 zaczyna brakować mocy na przyspieszanie, ale na równym spokojnie 150-170 można lecieć. Tylko że wtedy spalanie dochodzi do 7 litrów.

Usterki Citroen C4 II

Citroen C4 II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Jpj
Hatchback 5d 1.6 HDi 92KM 68kW
Są mocniejsze silniki o tej pojemności, ale trzeba zauważyć że napędy PSA pracują w samochodach wielu innych marek, więc musi to być jednostka bardzo udana. Tak właśnie jest. Kultura pracy, elastyczność i ekonomiczność na najwyższym poziomie. Siła ciągu zwłaszcza na V biegu znakomita.