Lista ocen Citroen C4 II (81) - Silnik

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~prz
Hatchback 5d 1.6 16v VTi 120KM 88kW
Zero drgań i hałasu na wonych obrotach. Bardzo głośno na wysokich. Zaskakująco słaba dynamika i elastyczność, wysokie spalanie. Mam nadzieję, że kłopoty z rozrządem w tym silniku to już przeszłość. Szczerze mówiąć jestem rozczarowany tym szczytem techniki opracowanym "we współpracy" z BMW.
~Ikar
Hatchback 5d 1.6 16v VTi 120KM 88kW
Bardzo kulturalna praca na biegu jałowym oraz na niskich obrotach. Przy wyższych obrotach zbytnio go słychać - kwestia wyciszenia obawiam się. Do 2,5 tys. obrotów praktycznie nic się nie dzieje, powyżej 3 tys. przyśpieszenie zadowalające. Oszczędny w przedziałach prędkości 70-90 km/h
~Janek
Hatchback 5d 1.6 e-HDi 114KM 84kW
Jak na 1,6 i ta mase auta - bardzo dobra elastycznosc odpalanie w zimie ( -20) bezproblemowe - wiadomo na poczatku troche glosny i klekocze ale potem juz bardzo miekko. W srodku prawie go nie slychac lub slychac \"prawie\" jak benzyne.Mozna wyprzedzac nawet na 3 dochodzi do ok 120 km/h :)
~~piotr
Hatchback 5d 1.6 HDi 92KM 68kW
Przyznam, że miałem obawy co do mocy silnika, ale zupełnie niepotrzebnie. Wystarczający do jazdy po mieście i wyjazdów poza miasto. Bardzo dobra dynamika, oszczędne spalanie - średnio 5l/100km! W porównaniu do silnika 1,6 benzyna, 110KM w Astrze III - rewelacja.
~agarti
Hatchback 5d 1.6 HDi 92KM 68kW
Diesel o mocy 92 KM zgodnie z instrukcją nie jest prawdziwą informacją w moim odczuciu. Raczej jest tu z 130 kucyków a może i więcej. Bardzo wysoka elastyczność i dynamika. Prawdziwą moc dopiero zdradza autostrada, Vmax=174 km/h niestety.
~Yoka
Hatchback 5d 1.6 e-HDi 114KM 84kW
Nie czuć że się jedzie dieslem :) Niesamowita kultura pracy, cichy, spokojny ...i tylko początkowa reakcja na gaz przypomina, że to \"dizelek\"....ale turbo dziura mała w porównaniu z innymi dieslami więc ocena doskonała. Konsumpcja tez oki .
~sowa
Hatchback 5d 1.6 16v VTi 120KM 88kW
po uruchomieniu przy niższej temperaturze troszkę hałasuję do czasu nagrzania, ogólnie silnik cichutki na biegu jałowym nic nie czujemy głośniejszy od ok 140 km/h chcąc mocniej docisnąć musimy wejść na obroty 4500 - 6000 jak w japońskich szlifierkach.
~JPJ
Hatchback 5d 1.6 HDi 92KM 68kW
Cichy, niezwykle elastyczny. Bez przesady wydaje się mocniejszy niż 92 KM. Miły pomruk przy gwałtowniejszym przyspieszeniu. W sumie po wcześniejszych różnych modelach benzynowych jestem bardzo zadowolony. Bardzo wysoka ocena 4,75
~Tomalis
Hatchback 5d 2.0 HDi 150KM 110kW
Na początku zaznaczam,że oceniam wersję C4 Picasso...Silnik naprawdę fajny. Nie jest demonem prędkości ale na poruszanie się po naszych drogach w zupełności wystarcza. elastyczny dość cichy, idealna jednostka do tego samochodu.
~zibi61
Hatchback 5d 1.6 16v VTi 120KM 88kW
Po przejechaniu 1000km.miłe rozczarowanie 6,7l/100km.Silnik cichy,na 4-tym biegu można robić wszystko,jechać po mieście,za miastem{nie do przesady},krótko-elastyczny jak z gumy.Już za 300km jadę na Niemieckie,po co mi problem.