Lista ocen Citroen C5 I Hatchback (143) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 161 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Zibi
Hatchback 2.0i 16V 136KM 100kW
Skrzynia to największy mankament tego samochodu, Precyzja to nieznane słowo dla citroena, wbijasz biegi jak w tandetnym berlingo - jak ktos zachwyca sie biegami w c5 to jezdzil wczesniej chyba seicento
~stozek
Hatchback 2.0 HPi 140KM 103kW
automat-tip tronic-w czasie gwarancji dwa razy wymieniali mi skrzynie bo sie posypala.Po gwarancji raz jeszcze zmienili na koszy citroena.kompletne dno!!!!!!!!znowu nie mam czym jezdzic.
~Ten, co nigdy nie chciał Francuza
Hatchback 1.8i 16V 116KM 85kW
Biegi wchodzą gładko, wyjątkiem jest wrzucenie dwójki na zimnym silniku. Ponoć tem typ tak ma, że nie da się szybko wrzucić z 1 na 2. Jak się silnik rozgrzeje to jest wszystko ok.
~Sroqraf
Hatchback 2.0i 16V 136KM 100kW
Biegi wchodzą perfekcyjnie, skok drążka jest odpowiedni. Zestopniowanie skrzyni całkiem niezłe, ale jak wspominałem, do sportowej jazdy się nie nadaje (prełożenia są raczej długie).
~steff
Hatchback 2.0 HDi 109KM 80kW
Było by doskonale, gdyby nie pewne problemy z włączaniem wstecznego na zimno. Trzeba go mocno wcisnąć ( mam układ typowo oplowski - jedynka do przodu podnosząc blokadę)
~piniof1@poczta.fm
Hatchback 2.0 HDi 109KM 80kW
czasem haczy dwójka i wsteczny, ale to i tak lepiej niż w niektórych autach tej klasy, szczególnie sprawdza się poza miastem, bardzo dobrze dobrane przełożenia
~Michał
Hatchback 2.0i 16V 136KM 100kW
Skrzynia pracowała dobrze, ale z powodu bardzo kiepskich przełożeń daje tylko 3 gwiazdki. Przy 110 km/h miałem ok. 3000 obr/min. Dramat.
~MegaW
Hatchback 2.0i 16V 136KM 100kW
4 biegowy automat jest chyba jednym z głównych winowajców słabych osiągów auta. Nie tylko długość poszczególnych biegów ale także \"leniwia\" redukuja biegów
~jacek_gaj
Hatchback 2.2 HDi FAP 133KM 98kW
Na zimno chodzi bardzo topornie. Jedynka ciężko wchodzi. Ze wstecznym też bywa różnie. Na osłodę dodam, że biegi wybiera się łatwo. Bardzo łatwo wyczuć.
~Cebulov
Hatchback 2.0 HDi 109KM 80kW
Czasem haczy drugi bieg (zużyty wybierak 2 biegu). Poza tym płynnie i dość precyzyjnie, ale do agresywnej jazdy się nie nadaje. (z poprawką na przebieg)
Citroen C5 I Hatchback