Lista ocen Citroen Xantia II Liftback (52) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 56 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kateurmate@gmail.com
Liftback 3.0 V6 190KM 140kW
W xantii czasami szwankuje elektryka. Na przykład czasami potrafią się nie otwierać szyby, aby po dwóch przekręceniach stacyjki znowu zacząć działać. Szybko przepalają się żarówki ośw wewnątrz. Trzeba kontrolować łączniki stabilizatorów, uważać żeby nie ułamać mocowania do podtrzymania maski. Nieprecyzyjny wskaźnik paliwa.
~Bart
Liftback 1.8 i 16V 110KM 81kW
1. Światła otwartych drzwi gasną nierównomiernie, przyczyna: nieznana, koszt naprawy: nieznany. 2. Awaria jednej gruszki zawieszenia: pęknięta membrana - koszt nowej sfery 220zł 3. Wian serwisu - słabo działające hamulce z tyłu - czyszczenie prowadnic w dobrym serwisie u fachowców od Citroena 100zł
~EmIkar5321
Liftback 1.8 i 16V 110KM 81kW
Zdarzały się wkurzające usterki jak nierówna praca silnika, falowanie obrotów, nie uruchamiający się wentylator chłodnicy, wariowanie prędkościomierza gdzie potrafił na sam koniec powędrować czyli poza prędkość maksymalną na nim (naprawa - przygazować na postoju i pukać w górę deski rozdzielczej do skutku)
~Martinello
Liftback 2.0 i 16V 132KM 97kW
Jak wiadomo wiek robi swoje ale moim zdaniem jest powyżej przeciętnej. Zdarzają się jakieś drobne usterki ale to normalne w 15 letnim samochodzie. Wymieniałem w ciągu ostatniego roku sfery zawieszenia, łożysko, elementy gumowo-metalowe w zawieszeniu i olej - czyli elementy eksploatacyjne. Poza tym nic.
~Scorsesse
Liftback 2.0 i 16V 132KM 97kW
Przez ponad dwa lata: tuleje na wahaczach, tarcze hamulcowe, elementy instalacji gazowej, żarówki, zaśniedziałe styki w lampie tylnej, czujnik abs, poduszka silnika, uszczelnienia układu hydraulicznego. Łożysko koła. Generalnie elementy eksploatacyjne.
~rafal z.
Liftback 1.8 i 16V 110KM 81kW
Prędkościomierz oszukuje - naprawa pracochłonna ale można samemu. Wyciek na misce olejowej, simmering półosi lewej. Po wymianie oleju trudniejsze wrzucanie biegów czego przyczyną jest prawdopodobnie zużyte już sprzęgło.
~jankier
Liftback 2.0 i 16V 132KM 97kW
Słyszałem, że właściciele Citroenów narzekają na elektrykę. Ja nie miałem z nią nigdy jakichkolwiek problemów. Szyby otwierają się i zamykają, lusterka również bez zarzutu. Centralny zamek też.
~konik
Liftback 2.0 i 121KM 89kW
mialem xantie I potem xm-a MK II i teraz xanita II kazdym z aut przejechalem grubo ponad 60 tys.km i nic sie nie psulo procz rutynowych czynnosci:)autko z marki citroen jeszcze mnie nie zawiodly:)i tak trzymac
~Kamil
Liftback 2.0 HDI 109KM 80kW
układ zawieszenia spisuje sie jak na polskie drogi rewelacyjnie. bezawaryjny, wystarczy raz na rok dobic gruchy co nie jest dużym kosztem plastiki- no cóż, pokażcie mi w polsce auto w którym nie skrzypią
~Chris
Liftback 1.8 i 16V 110KM 81kW
Psują się drobne rzeczy. Lepiej jednak uruchomić google i poczytać i samemu to wyeliminować, niż jechać z tym do mechanika. Dużo pieniążków zostanie w kieszeni.
Citroen Xantia II Liftback