Lista ocen Dacia Duster II SUV 1.0 TCe LPG 100KM 74kW 2020-2021 (16) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mika
SUV 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
Nie jest źle, ale jest drobny zgrzyt: skrzynia (6 biegowa) chodzi bez zarzutu, ale ma nieco dziwne przełożenia. Na niskich prędkościach trzeba często zmieniać biegi. Przy wyższych prędkościach trzeba czasem redukować bo 6tka jest nadbiegiem na autostrady i drogi szybkiego ruchu. Poza tym, wskaźnik zmiany biegów jest chyba sztywno ustawiony na prędkość, dzięki czemu często proponuje zmianę biegu na wyższy przy obrotach w okolicy 1.5k... zły...
~Nemeczek
SUV 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
6-biegów. Jedynka ekstremalnie krótka, szóstka de facto nadbieg na dwupasmówki, jednak gdy chcemy wyprzedzać to redukcja wskazana. Sama praca skrzyni przyzwoita, ale potrafi haczyć, z precyzją też nie jest najlepiej. Warto się przyzwyczaić do częstego zmieniania przełożeń, bo słaby silnik wymaga od kierowcy częstych redukcji.
~Nemeczek
~Jan
SUV 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
Najsłabszy w mojej ocenie element tego samochodu. Skrzynia w nowym aucie pracuje porównywalnie do tej, jaką miałem w 15 letnim Oplu. Zdarza się że nie wskoczy bieg [szczególnie wsteczny] lub że się źle zsynchronizuje. Gdybym mógł brałbym automat ale niestety nie miałem takiej możliwości.
~komornik
SUV 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
skrzynia w porównaniu z innymi dacia jest wyraźnie lepsza - porównywałem ze skrzynią 6 biegów silnika 150km oraz 5 biegów 900 ccm - 900 wypadła negatywnie, 6 całkiem fajnie. Przedmiotowa skrzynia biegów charakteryzuje się dość długim skokiem i poprawną dokładnością 4/5
~Leemaxx
SUV 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
Silnik 1,0 wymaga czasem częstszych redukcji ,a ta skrzynia sobie dobrze z tym radzi.Biegi wchodzą precyzyjnie ,choć twardo.Napewno nie jest to skrzynia sportowa i nie jest jakimś źródłem radochy kierowcy, a raczej odbiór tego elementu jest neutralny.
~Łukasz S
SUV 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
Skrzynia nie lubi szybkiej zmiany biegów, szczególnie uciążliwe podczas próby szybkiego ruszania na światłach.
~Janek
SUV 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
Trzeba poprawiać często wsteczny, poza tym dość krótkie skoki. Nieźle wybiera, nie haczy, cicha.
~Adam
SUV 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
Przy dynamicznej zmianie biegów zdarza się zahaczyć, przy normalnej jeździe wszystko działa jak trzeba.
~Mały
SUV 1.0 TCe LPG 100KM 74kW
Poprawna, dobrze zestopniowana. Nie mam porównania z innymi, jeżdżę na co dzień automatem.
Dacia Duster II SUV