Lista ocen Dacia Duster II SUV 1.3 TCe 150KM 110kW 2018-2021 (18) - Silnik

Na liście zabraknie 1 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin T.
SUV 1.3 TCe 150KM 110kW
Dynamika jak najbardziej zadowalająca, auto przyspiesza od samego dołu i nie dostaje zadyszki na wyższych obrotach. Brzmi przyjemnie, pracuje bardzo cicho, słychać go dopiero przy ostrzejszym traktowaniu. Spalanie do 120km/h bardzo fajne, nie powinno przekraczać 7l/100km, potem rośnie drastycznie. Po odebraniu auta z serwisu po 700km byłem na serwisie gdyż zuważyłem zbyt wysoki poziom oleju, panowie upuścili oleju. Przy 1500 km po dotarciu...
~KRAKUS 2
SUV 1.3 TCe 150KM 110kW
150 koni naprawdę szybko się wkręca na 6.5 tys, nie odczuwam turbodziury, przy 130KM jest podobnie. Silnik nie jest głośny. Przy niskich obrotach tzn ok 1500/2500 jest elastyczny. Jak wkręcamy do odcięcia, silnik dalej nie jest zbyt głośny ale za to miło dla ucha "mruczy". Jedynie co do pasji mnie doprowadza to system START-STOP. Przełącznik do wyłączania tego ustrojstwa jest pod ręką!!!!
~Pazuzu
SUV 1.3 TCe 150KM 110kW
Bardzo dobry silnik. Zbyt mały przebieg aby komentować awaryjność jednak kultury pracy nie można mu odmówić. Czuć opóźnienie względem pracy pedału gazu. Auto jest mocne (tzn. wystarczająco mocne :) ) Silnik stosowany z powodzeniem w innych markach. W porównaniu do użytkowanego również 1.6 LPG to jest przepaść.
~Marcin T.
SUV 1.3 TCe 150KM 110kW
Auto bardzo dynamiczne, spalanie przyzwoite, lecz każda próba bardziej dynamicznej jazdy powoduje wir w baku. Czasami wydaje dziwne dzwięki, jakby klepały panewki, rezonuje przy niecałych 3 tys obrotów. Olej śmierdzi benzyną, dwa razy był upuszczany bo przekroczył max. Mam wątpliwości czy będzie to trwała jednostka.
~Tomekkk
SUV 1.3 TCe 150KM 110kW
Nie ma z nim żadnego problemu.Jest naprawdę cichy i dynamiczny. Wyprzedza się bezproblemowo i bez redukcji. Przed zakupem porównywałem różne wersje silnika i stwierdziłem, że jedynie ta wersja będzie odpowiednia.Czuć różnicę między 150,a 130.Nie mówiąc już o silniku 100KM bo ten jest bardzo zmulony
~Szkrobi
SUV 1.3 TCe 150KM 110kW
Mimo że benzynowy, bardzo elastyczny. Przypomina mi wręcz charakterystykę diesla. Turbina robi swoje. Polubiłem od razu. Dynamika świetna. Wysoka kultura pracy. Bardzo cichy. Oszczędny przy jeździe eko ale niestety smok paliwowy przy normalnej jeździe autostradowej.
~and1
SUV 1.3 TCe 150KM 110kW
Silnik zaskakująco dynamiczny . Bez problemu osiąga zadeklarowaną prędkość max. Spalanie ok, chociaż nie jeżdżę oszczędnie.
~Michał
SUV 1.3 TCe 150KM 110kW
150 koni przy masie 1240 kg. Silnik bardzo dobrze sobie radzi.
~Pako
Bajka silny 150 km robi robotę niesamowitą, można i BMW X5 brać