Lista ocen Dacia Logan I Sedan (128) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 130 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jacek
Sedan 1.4 MPI 75KM 55kW
autko prowadzi się dobrze , trzyma się drogi w sumie to zależy od kierowcy i jego umiejętności, ma bardzo dobry promień skrętu , tym bardziej że jeżdżę jeszcze fiatem sc i naprawdę jestem miło zaskoczony,wysoki prześwit można wszędzie wjechać
~kratylos
Sedan 1.4 MPI 75KM 55kW
z jednej strony dobrze tlumi nierownosci, dobrze zachowuje sie tez na drogach gruntowych, ale na zakretach nie jest do konca bezpieczny a na autostradzie powyzej 140km/h auto myszkuje po drodze i trudno sie jedzie
~Simon
Sedan 1.4 MPI 75KM 55kW
Bez kłopotów w zakrętach, nawet tych szybszych. Poza tym świetny ABS - reaguje tylko wtedy, kiedy naprawdę go potrzebuję (wiem, co piszę - pełno śniegu na ulicach, ja na letnich oponach, a auto hamuje bez wspomagania...)
~J.Kawa
Sedan 1.6 MPI 87KM 64kW
Zawieszenie jest dobrze zestrojone, "szyte na polskie drogi" Jedyne co mnie martwi to dość duża reakcja na boczne podmuchy wiatru (np. po wyjechaniu z za lasu) Jednak za układ jezdny Dacia ma u mnie + i to całkiem spory :>
~Rafi
Sedan 1.4 MPI 75KM 55kW
Ogólnie - średni. Bardzo nietrwałe końcówki drążków, wahacze wymieniane w komplecie, na felgach 15 cali lepiej wybiera nierówności. Plusem jest duży prześwit, zwłaszcza w zimie. Hamulce w miarę dobre.
~marcin
Sedan 1.4 MPI 75KM 55kW
Idealny na polskie drogi. Duży prześwit, komfortowe tłumienie nierówności. Odradzam jednak jazdę z dużymi (powyżej 120 km/h) prędkościami. Nadmierne wychylenie nadwozia na zakrętach, mała stabilność.
~wieczan
Sedan 1.6 MPI 87KM 64kW
Trochę się buja na zakrętach, nadwozie mogłoby być niższe i rozstaw kół większy, ale przy normalnej jeździe to w żadnym wypadku nie przeszkadza. Jeździ się tym bardzo przyjemnie, myślałem że będzie gorzej.
~Szczepan Sopur
Sedan 1.5 dCi 75KM 55kW
Tutaj niestety jest bardzo przeciętnie. Auto jest wysokie i wąskie. Na zakrętach nadwozie znacznie się wychyla. Tłumienie nierówności poprzecznych - koszmar. Dodatkowo auto jest bardzo podsterowne.
~leder
Sedan 1.4 MPI 75KM 55kW
Jak to na naszych drogach dziura na dziurze -czyli końcówki drążków, jakieś gumy do wymiany. Normalka. Jak się jeździ to czasem trzeba coś wymienić. Po 100 000 km łożysko koła przedniego zostało wymienione
~Gerard
Sedan 1.4 MPI 75KM 55kW
Idealny na polskie drogi, trochę za dużo przechyla się na zakrętach (lecz to raczej wina wysokiego nadwozia-w mało której osobówce kierowca o wys.190 cm ledwie sięga ręką do połowy dachu).
Dacia Logan I Sedan