Lista ocen Daewoo Espero 2.0 i 105KM 77kW 1990-2000 (39) - Silnik

Na liście zabraknie 29 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wojciech
Sedan 2.0 i 105KM 77kW
Myslę, że jedna z mocniejszych stron auta. Lubię i preferuję jazdę spokojną i komfortowa, a do tego ten silnik nadaje sie idealnie. Nie jest to wyścigówka choć jak mam "wenę" to "kasuję" różne BMKi i AUDI, ale żadko. Świetne wyciszenie (pracę silnika słyszę tylko przy dynamicznym wyprzedzaniu pow. 4 tyś), świetna elastyczność( kilka razy przyłapałem sie ,że po wyprzedzeniu TIRa przy ok 120 chciałem przerzucić na piatke, a to własnie na piatce...
~Kuba dESPEROl
Sedan 2.0 i 105KM 77kW
:) silnik mimo, że nienajmłodszy to rewelacja, praca na 5+ tu nie mają się co równać moje dotychczasowe auta(fiesta, golf 2/3, fabia 1,4 służbowa). Jeździłem jednym espero niestety sprzedałem bo dostałem służbową fabię(fujjjjj), ale naszczęście udało mi się kupić ponownie esperaka 2,0 z automatem. Jestem zadowolony. No tylko to spalanie, ale kupując to auto wiedziałem na co się decyduję.
~Jychu
Sedan 2.0 i 105KM 77kW
Silnik to stara sprawdzona konstrukcja Opla. Cierpi na drobne wycieki, ma już swoje lata i nie dysponuje ogromną mocą, ale dzięki temu jest żywotna! Silnik łatwo wkręca się w obroty jest cichy i bezawaryjny! Jego rozrząd jest bezkolizyjny co miałem okazję sprawdzić. Silnik ten jest znany każdemu mechanikowi i przynajmniej nie niesie ze sobą tajemnicy!
~ZOOL07@wp.pl
Sedan 2.0 i 105KM 77kW
Nie jest to sportowa jednostka napędowa, ale bez problemu przemieszcza tą wielką budę z cztero osobową rodziną wyładowanym bagażnikiem największym w autach osobowych typu sedan(560litrów),oraz wyładowanym bagażnikiem na dachu (500litrów) na trasach długości (najdłuższa moja w tym składzie to 6000 tys km średnia LPG 9l.)
~Mateusz
Sedan 2.0 i 105KM 77kW
Jednostka 2.0 jest podobno najlepszą w Espero. Zgadzam się z tym, lecz przez instalacje LPG elastyczność w aucie niestety kompletnie zanika. Jeśli chodzi o kulturę pracy jest ona na dobrym poziomie bez rewelacji, jednak nieraz dochodziły do mnie straszne dźwięki niewiadomego pochodzenia.
~Esperak z Mazur
Sedan 2.0 i 105KM 77kW
Silnik pracuje cicho, na Lpg potrafią majtać się obroty, wydaje mi się, że jak na 2.0 jest trochę za słaby.Niby silnik Opla, ale nawet Vectra 1.8 ciągnie na II do 110, a Espero...(raczej nie, chyba że ktoś tak to proszę o kontakt!).Jest dość elastyczny, chociaż ogólnie nie zasługuje na 5.
~Simon
Sedan 2.0 i 105KM 77kW
Bardzo dobry ani razu nie zawiódł mnie od 97 roku przy tym dosyć żwawy. Samochód był sprowadzany z Francji. Podobno ma silnik od Calibry ale z innym programem dlatego ciężko ocenić mi moc. Dzięki naszym fachowcom w dowodzie mam wpisaną pojemność 1500 bo nie rozpoznali he he.
~Raban1@interia.pl
Sedan 2.0 i 105KM 77kW
Silnik pracuje wyśmienicie, jest bardzo elastyczny, cichy i potrafi nieźle wyrwać do przodu cały samochód!Silnik jest dopracowany i mało usterkowy- pochodzi od Opla.Dla mnie jest wystarczający!
~Andy
Sedan 2.0 i 105KM 77kW
Bez zarzutu, mimo zaawansowanego wieku konstrukcji. Absolutnie niezawodny, bez kaprysów, ciągnie w całym zakresie szerokiego zakresu użytecznych obrotów (1800 -6000)
Dziennik kosztów dla Daewoo Espero 2.0 i 105KM 77kW
12,0
12,8
~antytost@gazeta.pl
Sedan 2.0 i 105KM 77kW
Silnik w doskonalym stanie. Własciwie ciężko go usłyszeć, tak cicho pracuje. Nieprzeciętna elastyczność. Mimo niskiej mocy (105KM) zapewnia autu świetne osiągi.