Lista ocen Daewoo Lanos Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW 1999-2004 (109) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 160 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~at
Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW
wbrew pozorom jest to naprawde przyzwoity samochod o bardzo dobrej trakcji w warunkach zimowych; chociaz przebieg naszego egzemplarza wynosi okolo 50000 km (auto dostalem w spadku po ojcu) to mimo wszystko po 10 latach wszystko dziala jak trzeba; po wymianie standardowego ogumienia (kormorany) na Goodyear 82T naprawde auto prowadzi sie bardzo ale to bardzo dobrze; jest duzo bardziej stabilne niz nasze drugie auto toyota yaris (2005 rok) tu...
~Przemo
Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW
To jest na pewno atutem Lanosa. Raczej nie można powiedzieć o dokuczliwości jakichś konkretnych usterek. Mój model działa bez zarzutów, należy pamiętać tylko o regularnych wymianach płynów, świec, filtrów, rozrząd najlepiej co 60 tyś, ja tak czynie, koszty nie duże a wiem że w każdej chwili mogę wsiąść i jechać na drugi koniec Polski bez jakiegokolwiek strachu.
~doduś
Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW
Awarie nie są nagminne. Poluzowały się wycieraczki, zastrajkował silniczek szyby od kierowcy (przy 30 stopniach latem to trochę irytujące), nawaliła kostka stacyjki (brak wentylacji i wycieraczek oraz szyb elektrycznych - ulewa była więc wie kiedy ma się psuć...), urwany wydech. Jednym słowem potrafi zdenerwować ale usterki nie są nagminne.
~zoltar7
Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW
Po 8 latach przestał grać magnetofon (radio nadal działa) i głośniki z tyłu pojazdu (awaria jednoczesna, dlatego wykluczam uszkodzenie głośników a winą obarczam radiomagnetofon). Wolniej otwiera mi się szyba po stronie pasażera - sterowana elektrycznie. Za pomocą dźwigni pod fotelem kierowcy nie daje się otworzyć bagażnika (kwestia regulacji jak sądzę)
~Pinio
Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW
Zerwana linka regulacji kierunku nawiewu, wymiana silnika otwierania okna, wymiana czunika cofania, wymiana radia. To wsyzstko w pierwszym roku eksploatacji. Potem jeszcze na gwarancji wymiana reflektora (zepsuta regulacja wysokości), od tamtej pory spokój. Po 180kkm (przy pasku rozrządu) wymiana pompy wody i uszczelki dekla zaworów (wyciek oleju)
~Xamato
Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW
Jakby nie patrzeć to nie ma tego dużo. Oczywiste w lanosie uszkodzenie linki nawiewu... Do tego dostanie się wilgoci w okolice oświetlenia tablicy rejestracyjnej, przez co klosik pękł, a wkręty zardzewiały. No i jeszcze może włącznik radia (firmy daewoo), potrafi działać od wstrząsów.
~Hans Kloss
Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW
Urwało mi się lusterrko wsteczne ... ale to chyba efekt tego, że przez te p7,5 roku samochodem używa róznież moja żona i tak prawie codziennie te lusterko przestawialiśmy ;) Plastiki trochę trzeszczą lecz nie zbyt mocno. Przepaliły mi się 3 żaróweczki tablicy i pod pokrętłami nawiewów.
~benowie
Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW
mistrzem niezawodności to ni ejest. jednak w przeciwieństwie do W 124 zawsze dojechałem do celu. czasami coś się popsuje jak to w 13-to letnim aucie. jednak zawsze wsiadam i wiem że dojade na miejsce. większość awarii jest wcześniej objawianych więc nie ma problemu.
~olo
Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW
Mam 216.000 przejechane i nic poważnego sie nie wydzrzyło,wszystko wymieniam jak nalezy,super i to co mówia inni o daewoo to ci którzy nie znaja samochodu trzeba zrobić przynajmniej 100.000 aby poznac go dobrze.Ja jestem bardzo zadowolony .
~mucko1
Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW
Było parę drobiazgów, ale raczej takich wynikających z eksploatacji: uszczelnienie kabiny - przeciek wody z zewnątrz - brak fabryczny auto kitu przy montażu, wymiana linki hamulca ręcznego, ostatniego tłumika, żarówki.
Daewoo Lanos Sedan