Lista ocen Daihatsu Sirion I 1.0 i 12V 56KM 41kW 1998-2005 (13) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~owczar
Hatchback 1.0 i 12V 56KM 41kW
Malutki silnik dobrze radzi sobie z tym autem nie spalając dużo paliwa.Jak jeżdżę tym autem w koło komina - na zakupy,do pracy 15 km w jedną stronę , do teściów 10 km - to pali mi w okresie jesiennym ok 5,5 - 5,7 l/100 km.Nie mam lekkiej nogi i myślę że spokojny starszy pan przy takich niedużych trasach spokojnie zejdzie do 4.5 l.W trasie nie wiem,bo dalej niż 40 km w jedną stronę jeszcze tym autem nie miałem okazji jechać. Wiadomo że jakby...
~gyjgk@jadamspam.pl
Hatchback 1.0 i 12V 56KM 41kW
Silnik jest niby nowoczesny ale przez to wcale nie bardziej ekonomiczny niz porownywalny silnik swifta z 93 roku, Moze zwiazane jest to z wieksza masa samochodu. Choc watpie bo roznica to okolo 1 litr na trasie z szybkoscia okolo 120km/h.
~Karol
Hatchback 1.0 i 12V 56KM 41kW
Extra!!! Kupując te autko nie spodziewałem się że ceny do Japończyka będą tańsze i trwalsze od europejskich konkurentów typu Opel albo VW! Serwisowanie tego autka to prawdziwa przyjemność i bardzo duże zaskoczenie finansowe:)
~Szymon
Hatchback 1.0 i 12V 56KM 41kW
Części tanie i dużo można zrobić samemu, kupując 5l oleju masz go na dwie wymiany, 3 cylindry także też 3 świece które trzeba kupić zamiast 4, spalanie bardzo małe, taniej to już tylko skuter albo bilet miesięczny
~.jhgfjghf
Hatchback 1.0 i 12V 56KM 41kW
Myślałem ze będzie lepiej. Na trasie przy jeździe super ekonomicznej 70/90 km/h na autostradzie spalił 5.5 l/100km. Jak na taka pojemność i nowoczesnma jednostkę nie jest to żadna rewelacja.
~Tomasz
Hatchback 1.0 i 12V 56KM 41kW
mały silnik w małym aucie. niby spalanie małe ok 5-5,5l średnio w mieście 6-6,5 a w trasie 4,5-5. jak na takie tanie auto to nawet dobre spalanie
~jan
Hatchback 1.0 i 12V 56KM 41kW
z automatyczna skrzynia trzeba sie liczyc z wiekszym spalaniem ale warto ile by nie palilo kiedy jezdzi sie w duzym miescie a dla kobiety to juz obowiazkowo,
~janek
Hatchback 1.0 i 12V 56KM 41kW
autko z 98 roku - jak na te czasy i patrzac jeszcze na to ze to nie diesel i nie bylo jeszcze tak oszczednych silnikow jak dzis to doskonala.
~nuta
Hatchback 1.0 i 12V 56KM 41kW
jak już pisałam polił od 5 do6l/100km natomiast w trasi przy prędkości do 90km/godz schodził poniżej 5ki
~EveryStep
Hatchback 1.0 i 12V 56KM 41kW
Na trasie 5.5l/100km przy spokojnej jeździe. W mieście nie prowadzę pomiarów.