Lista ocen Fiat 500 II (39) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krystian
Seria 4 1.2 69KM 51kW
Szybko się nagrzewa i grzeje tak mocno, że nie potrzebuje chodzić na saunę zimą. Klima działa jak marzenie. Chociaż ciężko mi się obiektywnie wypowiedzieć na ten temat, ponieważ poprzednio jeździłem 20 letnim Nissanem Primera z niedziałająca klimatyzacją. Podróże już powyżej 15 stopni przy bezchmurnej pogodzie były dla mnie torturą. Tutaj czuję się jak nowonarodzony gdy wsiadam do samochodu podczas upałów i włączam sobie klimatyzację, która...
~robkrasz@o2.pl
Hatchback 3d 1.3 TD 75KM 55kW
Niestety nie mogę zgodzić się z innymi recenzentami nt. ogrzewania. Niestety jest to auto raczej zimne. To jest cecha wszystkich nowoczesnych turbodiesli. Wolno się nagrzewają. Teraz zimą przy temperaturach minusowych w aucie jest zdecydowanie ciepło dopiero po przejechaniu około 30-40 km. Benzyna jest pod tym względem o niebo lepsza. Ale coś za coś. Jak dużo pali to i dużo grzeje.
~Konduktor
Hatchback 3d 1.3 TD 75KM 55kW
Ogrzewanie w porządku, szkoda, że latem. Klimatyzacja już po gruntownym remoncie. Chłodnica klimatyzacji musiała być też wymieniona. Mimo naprawy jej skuteczność pozostawia wiele do życzenia. No ale to tylko błyskotka/wabik dla kobiet. Nie ma co się spodziewać jakości gdziekolwiek.
~Wojtek
Seria 1 1.2 69KM 51kW
Zimą potrzebny jest dość długi czas aby uzyskać komfortową temperaturę we wnętrzu, poza tym nawiew na nogi skierowany jest tak, że wieje wyłącznie w okolice pedału gazu, na lewą stronę dociera raczej mało ciepłego powietrza. Klimatyzacja również o średniej efektywności
~brachu_
Hatchback 3d 1.2 69KM 51kW
Ogrzewania nie mieliśmy okazji jeszcze sprawdzić. Wentylacja jest troszkę słaba tzn wieje, ale za mało. Na 4 pozycji wentylatora jest już bardzo głośno, przydałby się większy strumień powietrza, szczególnie, że nabyliśmy egzemplarz bez klimy ;-)
~Janusz
Seria 3 1.2 69KM 51kW
Jak na każde małe autko się szybko nagrzewa ale klimatyzacja sprawia, że jest komfortowo, zobaczymy podczas użytkowania w okresie zimowym na chwilę obecną to klimatyzacja bardzo wydajna szybko schładza nagrzane wnętrze.
~Maksymilian Wiatrowski
Hatchback 3d 1.3 TD 75KM 55kW
Małe nadwozie wszędzie jest zaletą . Klima dopóki jest nabita :D spisuje się świetnie ! Bardzo wydajne jest także ogrzewanie , na plus wiele wylotów powietrza nie to co np. w Up'ie! Bez zastrzeżeń !
~Maksymilian
Hatchback 3d 1.3 TD 75KM 55kW
Samochód mały więc szybko się chłodzi/nagrzewa . Rzeczą którą muszę pochwalić to specialny nawiew na boczne przednie szyby ( miałem wiele samochodów i nigdzie tego nie spotkałem ) , świetne !
~mieszkaniec
Hatchback 3d 1.3 TD 75KM 55kW
Klimatyzacja zdecydowanie niewydajna (w wersji USA jest powiększona sprężarka), ogrzewanie tragicznie słabe. Silnik diesla strasznie wolno się rozgrzewa, za wolno, jak na jazdę miejską.
Dziennik kosztów dla Fiat 500 II
5,3
~Pozytywnie zaskoczony Fiatem
Hatchback 3d 1.2 69KM 51kW
Pierwsze chłody i skrobanie samochodu mam za sobą i ogrzewanie działa bez zarzutów, szybko sobie poradziło z zaszronionymi szybami. Klimatyzacja manualna bez zarzutów.