Lista ocen Fiat Albea I 1.2 i 16V 80KM 59kW 2002-2004 (133) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 142 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Scypion
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Nie mam żadnych problemów z biegami, chociaż przełożenie na I jest tak dobrane, że II można wrzucić najwcześniej przy 3500 obrotów, wówczas obroty spadają do 2000. Przy wyższych biegach spadek obrotów wynosi 1000. Reasumując wolno jeździmy po prostu na I a nie na II jak w większości samochodów. Szybko można się przyzwyczaić, nie mniej kupując silnik 16V musimy przyzwyczaić się do wyższych obrotów, które jednak nie przekładają się na wyższe...
~Piotrek entrangeer@yahoo.com
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Biegi wchodzą miękko i pewnie,drążek dobrze usytuowany i wyprofilowany.Czasami szukałem biegu wstecznego.Biegi są jednak nieodpowiednio zestrojone.Zbyt krótkie przełożenia biegów:I,II i III wymuszają częste sięganie do lewarka.Pamiętajmy jednak,że przy spokojnej jeździe,nie ma podstaw do zarzutów.Na tle konkurencji,to wzorcowa skrzynia biegów.
~Kuba
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
1,2,3 - dobre; 4 - super; 5 - kicha. 2,5 tys obrotów przy "setce" na 5 biegu pasuje do dużego turbo-diesla (w VW T-4 2,5 TDI przy setce mam 2,8 tys.). Wyprzedzać strach. Ale wystarczy wbić 4 i dzieją się czary. Włączanie wstacznego = częste pozgrzytywanie. Inne wchodzą lekko i precyzyjnie.
~mihhh
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Skrzynia biegów odpukać nie sprawiła mi jak dotąd żadnych problemów... do silnika 1.2 16V przełożenia są dobrane odpowiednio i spokojnie sobie radzi... wiadomo,że nie polecam jazdy na \"piątce\" od 40km/h bo szkoda swojego zdrowia psychicznego
~Janusz - Gdańsk
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Działa, denerwujaca dzignia od zmiany biegów ( jak w małym traktorku, ale może się czepiam), W porównywalnej klasie np. w Skodzie Fabii, Hyundai´u Getz mam wrażenie że jest lepiej - biegi wchodzą mięciutko i pewnie a tu tak po fiatowsku.
~Wood-Stock
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
ogólnie wszystko w porządku czasami wsteczny potrzebuje dokładniejszego zapięcia, ale tylko czasem da się wytrzymać. Biegi przełączają się precyzyjnie, intuicyjnie. Nie ma problemu ze zmianą biegu podczas jazdy ani redukcji,
~abbi
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Musiałem już wymienić na model z nowszego samochodu. Te do 2004 mają wadę ffabryczną jak się dowiedziałem w Fiat Polska. Każdem może się zepsuć to zależy od szczęścia, to tylkokwestia czasu :)
~Michał z Gdyni
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
W mojej albei skrzynia a własciwia drążek wydaje dziwne dźwięki podczas zmiany biegów - dlatego mi się nie podoba. Niestety panowie z Fiata ( Wejherowo ) nie potrafią albo chyba nie umieją naprawić tej wady.
~RagnarokPL
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Hamowanie silnikiem w górach to niezbyt dobry pomysł. Tak naprawdę nie hamuje, a się rozpędza. Użeram się też z gałką, którą wymieniłem już dwa razy i wodzikami.

Usterki Fiat Albea I

Fiat Albea I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~SławekK
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Od 3 lat zgrzyta przy włączaniu wstecznego. Poza tym nie ma co narzekać - świetnie dobrane przełożenie 4 biegu - odejście pozwala zostawić z tyłu autka z silnikami 1,4 a nawet 1,6 ;)