Lista ocen Fiat Brava 1.9 JTD 105KM 77kW 1998-2001 (28) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jurek
Hatchback 5d 1.9 JTD 105KM 77kW
W większości opinii nie ma zarzutów co do zawieszenia. Moim zdaniem w aucie w wersji JTD 105 zawieszenie jest zbyt twarde. Czuje się każdą nierówność drogi. Jazda po drogach żwirowych, gdzie często tworzy się tzw. "tartka", jazda z większą szybkością jest prawie niemożliwa. Samochód ma bardzo mały prześwit, przy często spotykanych na naszych drogach koleinach haczy się podłogą o asfalt. Konkluzja jest taka, że jest to auto na dobre równe...
~ptys899
Hatchback 5d 1.9 JTD 105KM 77kW
Samochód doskonale trzyma się drogi, nie ma mowy o poślizgu nawet przy większych prędkościach podczas skrętu czy hamowaniu. Jezdziłem wieloma samochodami, tj: honda, toyota, chevrolet, daewoo, opel itp; tak więc pod tym względem ten samochód jest znajduje się dla mnie w czołówce.
~Radek
Hatchback 5d 1.9 JTD 105KM 77kW
Dobrze dobrana siła wspomagania pozwala płynnie kierować samochodem. Dość niskie zawieszenie jest atutem przy pokonywaniu zakrętów z większą prędkością - klei się do drogi. Trwałość elementów w normie, choć to za mało na polskie drogi...
~wojtek
Hatchback 5d 1.9 JTD 105KM 77kW
dobrze trzyma sie drogi , troche glosne na naszych pieknych polskich "autostradach"czasami uczucie zarzucenia tylem np.na rondzie z nieruwnosciami /przy szybszym przejezdzaniu troche za czesto leca wahacze przednie
~ScaRRed scarred1@wp.pl
Hatchback 5d 1.9 JTD 105KM 77kW
Stabilny, nawet przy dużych prędkościach auto trzyma się drogi pewnie i bez problemu. Bezpiecznie wchodzi w zakręty. Mam wersje ze wspomaganiem kierownicy - w mieście można wyprowadzić to auto z parkingu jedną ręką.
~Krashan
Hatchback 5d 1.9 JTD 105KM 77kW
Precyzyjny, ja dodatkowo obniżyłem samochód, założyłem też rozpórkę i nowe amortyzatory (Bilstein), po tych zmianach jeździ się wręcz rewelacyjnie, choć trzeba uważać na wysokie krawężniki.
~Teka
Hatchback 5d 1.9 JTD 105KM 77kW
Układ jezdny jest ok. Problemem są tylko szybko zużywające się wahacze przednie, ale ich cena (około 100zł) jest niska, więc nie ma problemu. Ponoć wahacze formy TRW wytrzymują długo.
~Tomasz B.
Hatchback 5d 1.9 JTD 105KM 77kW
jezdze dosc sporo wiec ma prawo stukac ale jesli wymienia sie kocowki zgodnie w wymogami to nie ma wiekszych problemow. choc do forda focusa duzzzzo mu brakuje - jesli mowimy o wygodzie
~marus
Hatchback 5d 1.9 JTD 105KM 77kW
Zawieszenie - aż trudno uwierzyć moja brava ma oryginalne. Co prawda 130 000 km to niby niedużo, ale biorąc pod uwagę nasze \"drogi\" to sam jestem bardzo zdziwiony.
~Esen
Hatchback 5d 1.9 JTD 105KM 77kW
trochę twardo ale za to pewnie w zakrętach, czasami nie odmawiam sobie szaleństwa i pokonuję łuki przy ciekawej prędkości, i nadal żyję.