Lista ocen Fiat Bravo I 1.4 80KM 59kW 1995-2001 (49) - Silnik

Na liście zabraknie 36 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wkrótce podam meila
Hatchback 3d 1.4 80KM 59kW
Podobno jest to najsłabszy element tego samochodu. Silnik 1.4 12V jest uważany za dość awaryjny, a tak naprawdę to jego główną bolączką jest układ smarowania. Stan poziomu oleju musi być stale na MAX ani mniej ani więcej. Podobne problemy występowały w Golfach IV. Trzeba też uważać na pasek rozrządu max. 65 tkm, a nie 120 tkm! Po 180 tkm silnik nie brał ani grama oleju, a to dzięki temu że nie katowałem go przez pierwsze 10 tkm. Generalnie...
~Marcin
Hatchback 3d 1.4 80KM 59kW
Obiegowa opinia to że dużo pali i ma słabe osiągi.Spalanie dla LPG podałem w tabeli-jazda normalna 90-110/h gdzie się da.Na benzynie min. w trasie 6l, średnio około 7. Dziwi mnie opinia o niskich osiągach, wg mnie jest całkiem żwawy, mam porównanie z astra 1,6 75km i Bravo wypada lepiej,fakt astra spala trochę mniej.Silniki te słyną z awarii wałka rozrządu-przyczyną tego są niefachowe naprawy lub zbyt rzadka wymiana oleju lub jego zła jakość a...
~Andy-psg-gdansk
Hatchback 3d 1.4 80KM 59kW
Silnik he dosyc dobry zyskuje moc dopiero na wyzszych obrotach,,, w necie pisza ze te silniki 1,4 12v sa wadliwe. Ja powiem od siebie tak ze ci ludzie sa w bledzie w moim bravo owszem wymienilem caly rozrząd za 1450zl,,,ale stalo sie tak przez moja glupotę gdyż nie wymienilem w porę oleju :(.Sa to delikatne jednostki i jak sie dba o nie to beda wam jezdzily.. do tej pory bez problemów, mialem nauczke teraz pilnuje wszystkiego
~dominikus
Hatchback 3d 1.4 80KM 59kW
Jednostka nie jest najnowsza(historia produkcji pokazala, ze miala byc niebawem zastapiona), ale zbyt wielu powodow do narzekan miac nie mozna. Nalezy pamietac o sprawdzaniu poziomu oleju- jak i o regularnych jego wymianach-, wymianie rozrzadu "na czas".. silnik na tym punkcie czuly jak diabli! Jest cichy, w miare zrywny ( jak na wtrysk jednopunktowy!)..gdyby nie to spalani (ale o tym pozniej)
~Omar27
Hatchback 3d 1.4 80KM 59kW
Ten silnik 1.4 12V to totalna klapa cały czas jest coś nie tak a byłem już u nie jednego speca. Nawet w ASO rozkładają ręce. Cały czas dusi ten samochód jak by nie palił na jeden cylinder. Dynamiki praktycznie żadnej za to kupa hałasu, normalnie aż strach wyprzedzać. Człowiek w serwisia powiedział mi żebym wymienił silnik na 1,6 podobno zupełnie inna bajka.
~GG.6685271
Hatchback 3d 1.4 80KM 59kW
Od samego poczatku jezdze na pelnym syntetyku (Mobil ) i naprawde nie mam najdrobniejszych wyciekow i problemow.Jak na ta pojemnosc to jest calkiem niezle, nie zaluje mu-w trasie potrafi sie bujnac do 190km/h i to silnik jest w gazie. Opinie o tych silnikach,ze sie psuja sa wg mnie bledne. Wazne jest aby co 10-15tys. wymieniac mu olej.POlecam autko z tym silnikiem.
~XX
Hatchback 3d 1.4 80KM 59kW
Autko bardzo fajne, nawet z silnikiem 1.4 który lubi wysokie obroty (min 3tyś). O ten silnik trzeba dbać i wymieniać wszystko na czas. Zawieszenie jest kiepskie na polskie drogi, a zamienniki zużywają się bardzo szybko, nic jak tylko lepszej jakości zamienniki!
~Bartosz Filipiak ´brachu´
Hatchback 3d 1.4 80KM 59kW
Najgorszy silnik z gamy bravo/brava/marea. Przyzwoite osiagi dostarcza na wysokich obrotach. 10l to norma w miescie. Na trasie jest juz ekonomiczniejszy. Gorzej z agresywna jazda - totrafi wciagnac. Do miasta wystarczy ale juz obciazony w trasie muli sie niesamowicie.
~Bravo
Hatchback 3d 1.4 80KM 59kW
Miałem 1400 cm3 12V i kultury pracy to to nie wykazywało. Przy 93K planowana głowica, szlifowane gniazda zaworów i nowe zawory. To wszystko najprawdopodobniej przez LPG. Uwaga na prychanie z wydechu to wcale nie jest normalne. Praca powinna być równa i cicha.

Usterki Fiat Bravo I

Fiat Bravo I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Spidi
Hatchback 3d 1.4 80KM 59kW
Silnik oceniam dobrze, elastyczny bardzo, dobrze sie zbiera jak na swoja mase i moc , oprócz elektroniki -- która czesto szwankuje-- a to kontrolka air bag, a to fiat code , a to komptuter , a to cewka , i najdziwniejsz e zepsuje sie i naprawia samo :)