Lista ocen Fiat Bravo II Hatchback 5d 1.6 TD MultiJet 120KM 88kW 2008-2012 (23) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jaras-z7@wp.pl
Hatchback 5d 1.6 TD MultiJet 120KM 88kW
Przy moim stylu jazdy średnia 6,2 natomiast większość km łykam na szybkiego ruchu i autostradzie przy prędkościach 160-200 km/h. Kiedyś zrobiłem trasę z Czech 250 km jadąc za ciężarówkami 80-85 KM/h , 6 bieg aż mnie noga bolała, ale szczęka mi opadła, gdybym nie zobaczył to bym nie uwierzył średnia na tej trasie 3,5 l/100 km, gdy włączałem klimę podskoczyło do 3,7 l. Teraz wierzę!! Męczarnia nie jazda ale wynik wynikiem!!! Koszty przeglądów...
~km
Hatchback 5d 1.6 TD MultiJet 120KM 88kW
Tutaj jest rewelacja. Przy jeździe tzw. eco (czyt.emerycka) drogami krajowymi na odcinku ponad 300km-3.9l/100. Średnio spalanie wg tankowania, a nie komputera na przestrzeni całego przebiegu wynosi ok.5l/100. Najwyższe wyszło po tzw. szybkiej trasie głównie autostradami, ale z prędkością dozwoloną 6.5l/100. Zalecany olej silnikowy tani nie jest, ale przeglądy po upustach i częściami z ASO dziury w portfelu nie zostawiają.
~maestro
Hatchback 5d 1.6 TD MultiJet 120KM 88kW
Przeglądów jeszcze nie pobiłem, ale tak spalanie to extra. Żona jeździła nim teraz w zimę , jak były takie mrozy po -18st.C na trasie 18 km tami spowrotem, miasto korki i ten mróz, spalanie 8,6l/100km. Poza miastem na ciepłym silniku, jak nie ma śniegu i mrozu, auto spala poniżej 5,6 l ropy.
~michancia@wp.pl
Hatchback 5d 1.6 TD MultiJet 120KM 88kW
Tu najmocniejszy punkt programu przy szybkiej jeżdzie ale bez warjacji 5,5 litra(I TAKĄ MAM ŚREDNIĄ) a przy ekonomicznej to i 4,5 potrafi zejść,tak było w lecie jest i w zimie.Do tego bardzo długie czasy pomiędzy wymianą oleju co 35 tys.km lub co 2-lata,czego chcieć więcej?
~Paweł
Hatchback 5d 1.6 TD MultiJet 120KM 88kW
Jedyne koszty do tej pory to wymiana oleju i filtrów, tuleje w zawieszeniu, uszczelnienie wycieku w silniku no i paliwo (przy obecnych cenach paliwa i niskim spalaniu przejechanie 100 km kosztuje mnie poniżej 20 zł).
~EC-Transalpin
Hatchback 5d 1.6 TD MultiJet 120KM 88kW
Okaże się po dłuższym okresie użytkowania. Wymiana kompletu rozrządu (dobry zamiennik), filtri, płynów, geometria zawieszenia w ASO Fiat 2 200,- zł. Poza tym tanie części zamienne (klocki przednie od 130 zł).
~CWP
Hatchback 5d 1.6 TD MultiJet 120KM 88kW
pozytywne zaskoczenie. Bardzo oszczędny samochodzik, pije ale nie żłopie, nawet przy dynamicznej jezdzie. Serwisy, przynajmniej u mnie, przyjazne i normalne ceny (miałem poprzednio Renault/Honda/Citroen, nowe serwisowane w ASO)
~Janusz
Hatchback 5d 1.6 TD MultiJet 120KM 88kW
Okazało się, że nowe auto miało dziurawą rurę do intercoolera, po wymianie na nową pali tyle, ile podałem. Klocki hamulcowe wytrzymują u mnie 150 tys. km. Opony letnie i zimowe Goodyear
~michancia@wp.pl
Hatchback 5d 1.6 TD MultiJet 120KM 88kW
Samochód bardzo ekonomiczny jak mi się chce to i zejdę do 4,5l/100km./h ,ale to autko aż się prosi aby mu depnąć a i tak wiele nie zpala,około 6 l,co przy mojej skodzie to świetny wynik.
~michancia
Hatchback 5d 1.6 TD MultiJet 120KM 88kW
Jednym z tych kryteriów dla których kupiłem ten samochód właśnie z tym silnikiem silnik jest oszczędny a Fiat słynie z doskonałych silników comonrail.
Fiat Bravo II Hatchback 5d