Lista ocen Fiat Cinquecento 0.7 30KM 22kW 1991-1996 (232) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 186 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~BisMark
Hatchback 3d 0.7 30KM 22kW
1-2-3 króciusieńko. Potem dłuuuuuga czwórka - aż prosi się o piątkę w trasie. Do wrzucania trójki trzeba przywyknąć, bo jest nieco bardziej "w prawo" niz tam, gdzie możnaby się jej spodziewać. Wsteczny czasem trzeba poprawić bo nie zawsze za pierwszym razem wchodzi. Zasadniczo jednak lekko się "miesza"
~d4mi4n
Hatchback 3d 0.7 30KM 22kW
Ogólnie nie było problemów, wymieniony olej przy wymianie sprzęgła ( po 110 kkm ) - nie wiem czy wcześniej był wymieniany. Lewarek trochę lata na boki - taki mankament. Wszystkie biegi wchodzą poprawnie i nie zgrzytają ( jedynie \"trójka\" wchodziła trochę na ukos ).
~Winchester
Hatchback 3d 0.7 30KM 22kW
No jakies 15 tysiecy temu zaczely sie przygody, do 95 tysiecy chodzila dobrze, teraz trzeba wyczuc biegi, czasem trzeba pare razy sprzeglo wcisnac ( przy 1 i wstecznym), jesli ktos by wsiadl za pierwszym razem to mialby na poczatku problemy. Nerwy, nerwy, nerwy....
~Lokowski
Hatchback 3d 0.7 30KM 22kW
Skrzynia biegów w cinquecento to jest pewnego rodzaju losowanie. W moim \"cienkim\" miałem wyjechane prowadnice lewarka. Lata na każdą stronę ale to najmniejszy problem. Zdarza się niekiedy \"blokada\" biegu trzeciego i wstecznego. Typowa bolączka tych aut.
~Jacek
Hatchback 3d 0.7 30KM 22kW
Muszę przyznać, że skrzynia biegów to jedyny, a zarazem największy mankament tego auta. Trzy razy wymieniałem wewnętrzne przeguby, aż się wnerwiłem i kupiłem używaną skrzynię wraz z półosiami i przegubami. Od wtedy wszystko jest OK, leję benzynę i jeżdżę.
~Użytkownik
Hatchback 3d 0.7 30KM 22kW
W moim egzemplarzu strasznie latał lewarek, nie wiem czego to była wina, może wodziki może coś innego. W każdym bądź razie, zapinanie trzeciego i czwartego biegu było utrudnione, zwłaszcza trzeciego. Ponoć to też jest bolączka tych pojazdów.
~Krzychu M. (korpik@wp.pl)
Hatchback 3d 0.7 30KM 22kW
Chodzi jak w CC powinna. Czyli nie zachwyci posiadaczy Japończyków :) Poza tym 4-ka jest bardzo bługa, właściwie to jest "nadbieg" zatem próba jazdy 700-ką na 4-ce od 50 i przyspieszania dynamicznego... to graniczy z cudem. Zimą lubi ciężko chodzić...
~Napkom
Hatchback 3d 0.7 30KM 22kW
Skrzynia tragiczna, od zakupu wymieniana raz, po zakupie używanej już synchronizator walnął a nowy kosztuje prawie tyle co używana skrzynia... Nie mówiąc już o tym że wymiana skrzyni w CC to nie jest bułka z masłem.
~Łukasz.
Hatchback 3d 0.7 30KM 22kW
Skrzynia biegów, nie jest najgorsza. Biegi wchodzą dobrze. Czasami jest jednak problem ze wstecznym który lubi nie wchodzić. Ale to chyba bolączka wszystkich starszych samochodów. Za skrzynie +
~Grzesiul84
Hatchback 3d 0.7 30KM 22kW
Do silnika 0,7 dobrze dobrane przełożenia. Nie miałem problemów ze skrzynią biegów. Jedynie drążek jest luźny przez plastikowe tulejki, które szybko się zużywają a ich wymiana nie jest prosta.