Lista ocen Fiat Cinquecento 1.1 Sporting 54KM 40kW 1994-1998 (60) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 50 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kawonzsuetam
Hatchback 3d 1.1 Sporting 54KM 40kW
Niestety skrzyni brakuje precyzji. Czuć, że to stara konstrukcja, ale i tak o niebo lepsza niż w modelu z silnikiem 700 cm3. Szybka zmiana przełożeń wymaga nieco wprawy także z powodu dość długiego skoku lewarka. Jest za to znakomicie, krótko zestopniowana i idealnie współpracuje z silnikiem. Odpowiednio traktowana okazuje się także niezawodna, tak samo jak sprzęgło i cały układ przeniesienia napędu. Ale tutaj duże znaczenie ma to, jak...
~giant
Hatchback 3d 1.1 Sporting 54KM 40kW
Jedynka,dwójka,trójka jak Cie mogę.Całkiem dynamicznie można tym ruszyć spod świateł.Czwóka - już gorzej.W zasadzie do ile pociągniemy to pudełko na 4,to tyle będziemy jechać.Na piątce już raczej zwalnia niż przyśpiesza.Po wrzuceniu wstecznego skrzynia zaczyna wydawać dźwięki,jakby za chwilę miała się odłączyć od reszty konstrukcji (być może tylko ja tak mam).
~Paweł - woj. lubuskie
Hatchback 3d 1.1 Sporting 54KM 40kW
Ocena tylko na 4 ze wzgledu na zgrzytajacy 2 bieg przy szybkiej zmianie np. z 1 na 2, ale powiem szczerze ze po wymianie sprzegla juz to sie mniej zdarza, ponoc to czesta wada tych modeli.
~Francuz_44
Hatchback 3d 1.1 Sporting 54KM 40kW
Haczy jak cholera! W Punto było to samo, ale tylko jeden dwa i trzy, a tutaj wszystkie oprócz piątki!!! Być może synchro padło, być może wystarczy zmienić olej... Zobaczymy.
~bob_best
Hatchback 3d 1.1 Sporting 54KM 40kW
Od razu zalecam zmiane oleju z mineralnego na polsyntetyk, dzieki temu skrzynia w zime chodzi lekko! Ogolnie dobrze zestopniowania, nie ma problemow ze zmiana biegow!
~Łabster labsta@poczta.of.pl
Hatchback 3d 1.1 Sporting 54KM 40kW
krótkie przełożenia...po za drobnymi usterkami (słoneczko wymienione na gwarancji) idealnie...nawet nie musiałem zmieniać oleju w skrzyni...skrzynia to jego mocna strona
~Dominik felixo@box43.gnet.pl
Hatchback 3d 1.1 Sporting 54KM 40kW
Sprawnie bez najmniejszych problemow. Bardzo krótki sportowy pierwszy bieg - początkowo trudno sie przyzwyczaić, ale potem dostrzaga się jego przewagę przy szybkim ruszaniu... ;))
~JaRabbit
Hatchback 3d 1.1 Sporting 54KM 40kW
Krótka skrzynia sportingowa jest idealna do miasta,ale na trasy jest już słabo.Szybko zużywa się drugi bieg, są kłopoty z linką wstecznego.
~Piter
Hatchback 3d 1.1 Sporting 54KM 40kW
Jeśli auto jest nie rozgrzane biegi chodzą bardzo cięzko. Ogólne kłopoty z jedynką i wstecznym. To chyba jednak typowe dla starszych fiatów.
~sainz
Hatchback 3d 1.1 Sporting 54KM 40kW
no rocznik ´96 - ja go juz mam 3 lata i naprawde bez najmniejszego problemu - zmiany szybkie, drazek chodzi idealnie