Ocena kierowcy - Fiat Ducato III Furgon krótki

wik999, 14 lat temu
Silnik 2.2 Multijet 100KM 74kW
Rok produkcji 2009
Fiat Ducato III Furgon krótki 2.2 Multijet 100KM 74kW 2007-2014 - Oceń swoje auto
To są moje pierwsze wrażenia po zakupie i przy niewielkim przebiegu.
Pierwsze wrażenia, samochód nowy, przejechałem 1000km. Świetny silnik, cichy, elastyczny. Maksymalny moment obr. przy 1500, a moc przy 3000. Przy spokojnej jeździe obroty silnika mieszczą się właśnie w tym zakresie.
Dobrze dobrane przełożenia. Jeżdżąc normalnie po mieście, nie patrząc na obrotomierz, zmienia się bieg przy 2800, 3000obr./min., a następny zaczyna się w okolicach 2000obr/min. czyli przy wysokim momencie obrotowym.
Nie widzę żadnych problemów. Jeździ się dobrze.
Szerokie słupki przednie, na skrzyżowaniach trzeba się wychylić, ale widoczność do przodu świetna. Podstawowe lusterka są OK, ale lusterka małe do obserwacji martwego pola, są lekko przysłonięte zaciemnieniem szyby (prawe) od dołu i trudno je ustawić elektrycznie tak żeby faktycznie pokazywały martwe pole bez boku samochodu (obydwa).
Wszystko w zasięgu rąk, ale jak dla mnie to zbyt daleko od kierownicy dźwignia kierunkowskazów. Twarde siedzenia, od razu daje się to odczuć. Wymiana żarówek w lampach, szczególnie prawej to ekwilibrystyka. Nic nie widać tylko na macane. Mało funkcji w komputerze, tylko jeden zakres pomiaru od skasowania do skasowania. BRAK CZUJNIKA TEMPERATURY ZEWNETRZNEJ. Funkcje komputera to 1. Zużycie paliwa chwilowe. 2. Zużycie średnie od poprzedniego skasowania. 3. Przebieg od poprzedniego skasowania (uwaga: nie ma innego licznika tzw. dziennego). 4. Zasięg na pozostałym paliwie. Wyświetlanie albo jednego z powyższych parametrów albo licznik przebiegu całkowitego.
Klima działa, ogrzewanie też, jak wydajne nie wiem bo niejeździłem na razie ani w mróz ani w upał.
Przestrzeń dobrze zagospodarowana, fajne schowki.
Jest cichy.
Spokojna jazda mieszana z małymi obciążeniami to ok 7,5l/100km w/g komputera, a rzeczywiste to 8,7l/100km.
Przy obecnych rabatach 08/2009 do -25%, warto spróbować.
Nie wiem. Ale wiem z doświadczenia że są egzemplarze lepsze i gorsze. Jeśli ktoś jest zły bo coś się psuje to stara się to opisać, a jeśli jest OK to nikt się tym nie zachwyca. Dlatego komentarze negatywne zawsze będą przeważały.
Jak wyżej, trzeba regularnie serwisować w DOBRYM SERWISIE to uniknie się wielu przykrych niespodzianek.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 Multijet 100KM 74kW [l/100km]

8,3