Ocena kierowcy - Fiat Ducato III Furgon krótki

rks, 15 lat temu
Silnik 2.3 Multijet 120KM 88kW
Rok produkcji 2007
Fiat Ducato III Furgon krótki 2.3 Multijet 120KM 88kW 2007-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik, zawieszenie, cena i ustawna paka (szer. ponad 180cm) to główne atuty
Inne : ponoć przetarty wąż od klimy to nie tylko u mnie
Pomimo wypisanych powyżej usterek jestem zadowolony z tego busa. Bardzo pakowny, zwinny i wygodny. Komfort jazdy bardzo wysoki szczególnie w dłuższych trasach 1000km+. Na razie jeszcze nie zawiódł na drodze i oby tak dalej.
Bardzo elastyczny. Oczywiście im bardziej załadowany tym bardziej jego wigor spada. Na autostardzie spokojnie można lecieć 140km/h i jest zapas pod pedałem. Wyprzedzanie (szczególnie na pusto) szybko i sprawnie.
Brak zastrzeżeń.
Bardzo dobrze trzyma się jezdni na łukach, lepiej niż niejedna osobówka.
Duża przednia szyba daje dobra widoczność, ale szerokie słupki szczególnie przy skręcie w lewo dają się we znaki i trzeba się pilnować by nikogo nie przejechać :D
Wszystko pod ręką tam gdzie powinno byc. Mam radio sterowane z kierownicy - polecam.
Mam klimatronik także nastawiam temp. i jest ;) Natomiast zimą na ciepłe powietrze się czeka i c zeka... ale to w każdym nowym dieslu jest ten problem. Szyby nie parują.
Dużo miejsca, wygodne fotele, podłokietnik, regualcja fotela w 4 płaszczyznach.
Wszystko OK, w kabinie cicho , nawet przy wyższych prędkościach.
Wersja L3H2. Zużycie paliwa zależy od stylu jazdy jak w każdym aucie. Mój but jest raczej ciężki, i tak: średnie spalanie przez cały okres to ok. 9,5 litra (trasa/miasto). Minimalne spalanie w trasie to ok. 7,5L ale ciężkie do osiągnięcia. Przy 90-100km/h ok. 8 lit. Na autostardzie przy 120km/h ok. 10-10,5 litrów, 140km/h ok. 11,5-12 lit. Tu wartości zależne od wiatru. Za pierwszy przegląd po 45.000km zapłaciłem 991zł (olej, filtr oleju, paliwa, powietrza + usługa serwisowa (300zł)) - chyba trochę dużo.
Za 74.000 netto kupiłem wersję L3H2. Dodatkowo: lakier metalik, klimatronik, ASR, AIRBAG pasażera, czujnik cofania (rewelacja, naprawdę warto dokupić), radio mp3 ze sterowaniem w kier., szyba atermiczna (w pakiecie z klimatronikiem) i dobre zimówki gratis. Przy zakupie Sprinter i Crafter w zasadzie nie brał udziału w castingu ze względu na cenę i tylni napęd. Master co prawda niby sprawdzona ale stara kontrukcja, poza tym też się psują na gwarancji zresztą jak większość, Transit też przegrał z bliźniakami Ducato/Boxer/Jumper, a Fiat dał najlepszą cenę. Ponoć w Fiacie też najtańsze przeglądy ale po dzisiejszych 991zł to nie wiem czy to prawda, hmm...
Tu się trochę nazbierało :) Skrzypienie drzwi, charczące głośniki, regulacja świateł góra/dół przód, woda w tylniej lampie, spalona żarówka h7 :) Po serwisie diagnoza: lampy przód do wymiany , lampa tył wymiana, reszta poprawiona. (wszystko w ramach gwarancji)
Wąż od klimy się przetarł (rozszczelnienie), amortyzator tył do wymiany (pocenie). Nie wiem czy to poważne usterki, bo auto jeździ, ale niech będzie. (wąż i amorek do wymiany w ramach gwarancji)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.3 Multijet 120KM 88kW [l/100km]

9,2