Lista ocen Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW 1999-2000 (25) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Darek
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Kiepsko.Marea wychodzi drogo w naprawach.Zwłaszcza gdy używa się jakościowo dobrych części.Do tej pory wymieniłem pompę i siłownik sprzęgła(całość ok.500 pln),padła teraz maglownica(nowa w ASO 2400,zamiennik 1500,na Allegro po regeneracji koło 900 pln).Często strajkuje tylna wycieraczka,zacinają się przyciski sterujące szybami.Oczywiście wymieniłem termostat i przestała działać klimatyzacja.Mam do wymiany świece żarowe,ale dostęp jest...
~topdrive
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Jednostka napędowa i system przeniesienia są niezawodne. Zawieszenie jest dość czułe na nasze drogi, jednak musimy się z tym liczyć kupując włoskie auto - lwia część globu ma zdecydowanie lepsze drogi niż Polska. Dlatego też tej słabości nie można tu kwalifikować. Ponadto dobrze naprawione zawieszenie wytrzymuje całkiem poważne dystanse, liczone w dziesiątkach tysięcy kilometrów, a sam koszt kompletnego zawieszenia nie jest wysoki.
~Vader-Poland
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Do tej pory była tylko jedna poważna usterka, padł akumulator. Ale było to spowodowane, że jakiś \"Pan Józek\" postanowił sobie zamontować autoalarm siedząc w garażu z kubkiem herbaty i schematem. Dzięki temu zrobił więcej szkód niż dobrego i akumulator uległ zasiarczeniu. Po wymianie akumulatora i dezaktywacji autoalarmu nie spotkałem się z żadną poważniejszą usterką.
~farmerj23@o2.pl
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Na razie kompletnie nic. Podobno zawieszenie stosunkowo szybko leci ale u mnie na razie się trzyma. Jak ktoś dba to pojeździ. To się tyczy chyba większości samochodów. Do tej pory jeździłem toyotami. Fakt, przez 10 lat wystarczyło lać benzyne i robić okresowe wymiany płynów, pasków itd. Nic się nie psuło. Mam nadzieje, że w Fiacie będzie to samo. Póki co tak jest.
~edmundo
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Przez dwa lata użytkowania tylko raz stanąłem na drodze. Padł czujnik temperatury co wymagało kupienia części używanej bo w żadnym salonie firmowym małopolski tego czujnika nie mieli. Koszt jak dobrze pamiętam 40 zł + 50 zł podpięcie do komputera wykasowanie błędu i wymiana czujnika
~dm
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Padła mi do tej pory świeca żarowa-dostęp jest dramatyczny,więc na razie jej nie ruszam.Cieknie maglownica i na razie tyle.Ostatnio przestał działać spryskiwacz tylnej szyby.Dla niewtajemniczonych-fabryczna wada-zacinająca się klamka klapy bagażnika.
~m
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
powaznych braaaaaaaaaaaaaaaaaak jest ok. Spalanie zbadalem tydzien temu zalalem do pelna i zmieniajac biegi do 4000 obrotow lecz z glowa bo czasem to na 102 km spalil mi 5.07 i jezdze tylko na ruskiej ropie za 3.80gr
~Nightman
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Przez rok wymiana przewodów uszczelnienie pompy wtryskowej, hamulcowych, alternatora i rozrusznika, a apogeum Marea osiągnęła przy dziurze w skrzyni biegów.
~lyreco
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Jedyna poważna naprawa to sprzęgło, ale nie kwalifikuję tego jako usterka tylko część eksploatacyjna. Sprzegło zmieniałem przy przebiegu 206 tys. km.

Usterki Fiat Marea

Fiat Marea – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~iron64
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Poważna usterka jeszcze nie zdarzyła mi się! Co tu więc pisać o czymś czego nie było? To chyba najlepsza rekomendacja dla auta.
Fiat Marea Weekend