Lista ocen Fiat Punto I Hatchback (607) - Silnik

Na liście zabraknie 488 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bąbel Brzdąbel
Hatchback 1.2 73KM 54kW
Kulturę pracy to on ma jak Andrzej Lepper-krzyczy, wyje, a i tak z tego niewiele pożytku wychodzi. Nierówna praca na jałowym. Lubi wysokie obroty. Jak jadę sam to dynamikę ma nawet niezłą (jak na miasto), ale przy nawet 3 osobach juz mu brakuje poweru. Elastyczność to dla tego silnika pojęcie całkowicie nieznane (katalogowo 107 Nm-a i tak to wartość zawyżona,bo zwykle na hamowni wychodzi, że ma np. tylko 96 Nm).Nikogo to chyba nie dziwi, bo to...
~Pozytyw
Hatchback 1.2 73KM 54kW
Silnik o wystarczającej mocy, pozwalający na sprawne poruszanie się w mieście oraz na trasie. Kultura pracy na niskich obrotach dobra. Powyżej 3-3,5 tys. obr/min zaczyna być głośno. Silniczek powyżej 4 tys. pokazuje sportowego ducha z miłym dla ucha pomrukiem (jeżeli oczywiście komuś podwyższony hałas nie przeszkadza). Nie ma chyba mocniejszego silnika 2 zaworowego o tej pojemności w seryjnych samochodach - bardzo udana konstrukcja.
~PTraw
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Zaskakująco żwawy (tylko przy niewielkim obciążeniu: 1-2 osoby), dobrze przyspiesza max do prędkości 90km/h, wyżej to już trzeba być cierpliwym. Cichy i prawie niezawodny (raz przy 100tys km padła cewka zapłonowa). Wada to ciągłe delikatne wycieki oleju spod pokrywy zaworów, jeśli wymiana uszczelki to tylko na oryginalną i montaż na silikon, a nawet to w pełni nie uchroni od wycieków. Dolewałem około pół litra oleju na 10tys km.
~ grzesiek80an@wp.pl
Hatchback 1.2 73KM 54kW
silniczek na 75 kucyków nieźle ciągnie, mało pali, czasem ma małe wycieki spod pokrywy zaworów (pomaga spiłowanie pilnikiem po 0,5 mm występów oporowych). Misa olejowa potrafi przerdzewieć na wylot za dwururką. Poza tym super. Uważać trzeba by nie wjechać szybko w kałużę, pęka alternator i przepala się czasem cewka zapłonowa po zalaniu świec. Ja zrobiłem autem 25000 km w rok i dolałem 1 litr oleju (castrol magnatec 5w40).
~BOBAS 21 LAT:)))
Hatchback 1.2 73KM 54kW
równomiernie się rozpędza, elastyczność nie gorsza niż w "wysokiej" klasy markowych autach dla zakompleksionych podrywaczy:)) , przy 3000 obrotów wgniata w fotel, (elastyczny jest na każdych obrotach, mam tylko mały problem z hydraulicznymi kasatorami luzów zaworowych-ale mi to w niczym nie przeszkadza(nie traci na mocy). na gazie (jak i na benzynie) idzie jak rakieta:) TROSZKE JEST MI SMUTNO ŻE BRAK SZÓSTEJ GWIAZDKI :)
~kwaśny
Hatchback 1.7 TD 70KM 51kW
Silnik po remoncie jak kupiłem i od tergo czasu zrobiłem 150 000. Faktyczny przebieg po rozebraniu może być nawet rzędu 400-500 tys (prawdopodobnie ktoś wcześniej "skręcił" licznik - takie wnioski mechanika. Silnik ok tylko powyzej 2500obrotów. Poniżej mułowaty. Elastyczność ok. Jest absolutnie odporny na paliwo uwierzcie jeździłem na wszystkim co tylko mogło być źródłem napędu i oprócz filtra nic nie wymieniałem.
~carel
Hatchback 1.2 73KM 54kW
Przed kupnem tego czegoś zwanego przez fiata omyłkowo samochodem radze się poważnie zastanowić.Nie będę pisał co się zepsuło,bo brakło by ,miejsca i niech mi ktoś nie mówi,że kupując zadbany egzemplarz będziemy się nim długo cieszyć.Szczerze przestrzegam przed zakupem tego czegoś!!!Miałem już wiele samochodów,ale Punto pod względem awaryjności jest po prostu niedoścignione!!!BOŻĘ CHROŃ POSIADACZY fiata!!!
~walerus@poczta.onet.pl
Hatchback 1.7 D 57KM 42kW
Nie jest to rakieta - bo nie ma turbodoładowania - ale dzięki temu praktycznie nic się w tym silniku nie psuje - więc jest bezawaryjny. Polecam dla kobiet - nie zrobią sobie krzywdy, a Panowie i tak wyciągną z niego co potrzeba, jak nie pod górkę - to z górki na pewno. Elastyczność w porządku przy małych prędkościach - potem gorzej. Trochę słychać silnik - ale to normalne w dieslach.
~BAXTTER
Hatchback 1.2 59KM 43kW
przejechalem ponad 30 tys.(nie oszczedzam silnika na miescie:)) wymianilem klocki, wydech, łożysko, uszczelke pod deklem w silniku i chyba tyle z powazniejszych rzeczy, wiecej kosztowal mnie tuning wizualny, amortyzatory od gt (gazowki) twarde autko ale na zakretach hmm:) autko ladnie zrobione nie przemknie bez uwagi dziewczyn. Generalnie ok. polecam za ta kase. Osobiscie planuje wymienic na Tigre
~Patato
Hatchback 1.2 73KM 54kW
W miarę dynamiczny silniczek do niewielkiego auta powoduje, że samochód ten nie tylko dobrze sprawuje się w mieście, ale też na niezbyt długich trasach. Przy większych prędkościach głośny. Z samym silnikiem nie miałem większych problemów technicznych, chociaż czasem dawałem mu wycisk. Praktycznie lałem tylko benzynę i raz na jakiś czas zmieniłem olej. Generalnie OK!
Fiat Punto I Hatchback