Lista ocen Fiat Punto I Hatchback (607) - Silnik

Na liście zabraknie 488 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~tiri1
Hatchback 1.2 73KM 54kW
75 koni w tym aucie dobrze sobie radzi (mam też focusa 1.6 100KM - wysiada, nie ma szans do 100km/h). Oczywiście przy tym przebiegu sa wycieki pod pokrywą zaworów, poza tym nic nigdy nie odmówiło posłuszeństwa. Oczywiście wszystko wymieniane na czas - olej, paski, pompy wody, itp. Dwa razy pękła obudowa alternatora, ale do domu dojechałem :)
~gieniek
Hatchback 1.2 73KM 54kW
1.2 75 zwykła instalacja LPG ekonomiczny przeważnie robie trasy po 70 km i jeżdżę z predkościami 140 km/h można i 165 bo tyle mi wyciąga na LPG zrobiłem nim 85 tys km i nic oprócz dmuchawy mi sie w nim nie popsuło. Za barzo ekonomiczny to nie jest ale jak na tak małe auto ma dużo miejsca w środku zarówno dla jadących z przodu jak i z tyłu.
~tomekk
Hatchback 1.7 TD 70KM 51kW
w zupełności wystarcza do nasy auta mułowaty na niskich obrotach ale ale po załączeniu się turbiny daje satysfakcję dobrze przyspiesza 160km h to nie problem we doje z żoną udało nam się wycisnoć raz 180 ale to jest przesada nie prubujcie ale to auto może więcej to nie żart potrafi brać olej po przebiegu 180 tyś nic nie robiłem silnik mocny
~tomszafa
Hatchback 1.2 60KM 44kW
Silnik dobry chociaż lepsza byłaby wersja 75 i jeśli ktoś chce kupić kropka pierwszej generacji to tylko z 75 konnym silnikiem. Ogólnie 60 spokojnie wystarcza na miasto, dynamika w mieście zadowalająca. Na trasie robie nim również dużo kilometrów, denerwuje tylko troche duży hałas silnika powyżej 3500 obrotów. Ogólnie silnik dostaje u mnie 4.
~maciek_punciak
Hatchback 1.7 TD 63KM 46kW
Zimny silnik strasznie klekocze, Po zagrzaniu się jest już lepiej. Większe prędkości wskazane dla ucha - jest ciszej. Strasznie mułowaty do momentu włączenia się turbo. Elastyczność przeciętna. Na wyższych obrotach lepiej sobie radzi więc redukcja przed wyprzedzaniem jest wskazana. W miarę suchy silnik i brak stuków cieszy właściciela.
~Kropek :D
Hatchback 1.2 73KM 54kW
Hmm Silnik No coż moim zdanie żwawy i jak do tego auta dobry Punciak z Tym silnikiem spokojnie idzie 180 nawet coś więcej wiem bo testowałem :D Silniczek bez awaryjny tylko oleje i filtry za 7 lat eksploatacji nigdy nie zawiódł na drodze ma tez umiarkowany apetyt na paliwo trasa 6-7l Miasto coś więcej pewnie :P
~mam punciaka
Hatchback 1.1 55KM 40kW
jak na moje potrzeby pracuje bardzo dobrze, elastyczny. Jedyny problem, to czasami ni z tego ni z owego zaczynają mu się podnosić obroty, a za jakiś czas mija i jest pół roku spokoju. Moim zdaniem za dużo oleju bierze (2 litry od zmiany do zmiany trzeba dolać). Ale zawsze odpala i nie ma innych problemów
~thinkyjones
Hatchback 1.7 D 57KM 42kW
Niema co oczekiwać cudów po niedoładowanym dieslu ale z roli silnika wywiązuje się dobrze. Nie bierze oleju, dobrze pali w zimę, jest ekonomiczny: trasa4,5litra/miasto6-6,5litra. Trwały i bezawaryjny. I jeszcze coś efekt czarnej chmurki podczas zapalania i przyspieszania właściwie nie istnieje.
~Grzegorz - Wrocław
Hatchback 1.2 73KM 54kW
bardzo dynamiczne autko. silnik bardzo elastycnzy bezproblemu moznaruszyć i z trójki. Minus jeden i to poważny mam przejechane dopiero 180 a do wymiany prawdopodobnei pierścienie 1L oleju na 1000km to wynik który nie pokoi nawet właścicieli skody 105 ;) Noi tu koniec pozytywów. Awarie Awarie Awarie!!!

Usterki Fiat Punto I

Fiat Punto I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu