Lista ocen Fiat Punto I Hatchback (607) - Silnik

Na liście zabraknie 488 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~andy e-mail: andyman@polbox.com
Hatchback 1.6 88KM 65kW
nierowna jakby praca silnika - moze dlatego ze wloskie, chociaz niedawno podobnie pracowal jakis Seat Toledo, a w takim silnik jest niemiecki. Dosyc elastyczny silnik, glosny chociaz zagluszany ostatnio przez wydech Ultera. Vmax jaka udalo mi sie osiagnac to rowne 180km/h, wiecej sie boje.
~JaQb
Hatchback 1.2 73KM 54kW
Beż najmniejszych zastrzeżeń poza wyciekami spod pokrywy zaworów(to typowe we wszystkich fiatach z tego okresu). Jak na to auto ma zapas mocy i momentu. Dodatkowo jest tu rozrząd bezkolizyjny (po zerwaniu paska tłoki nie uderzają w zawory i silnik jest cały i zdrowy)
~Przybył
Hatchback 1.2 60KM 44kW
Punto mam od ponad roku, ściągnięte z Niemiec. Niby wszystko fajnie, ale nie odpalał. Nikt początkowo nie był w stanie stwierdzić co to się działo, aż się w końcu okazało, że to typowa dla punciaków awaria - pęknięcie obudowy alternatora, co skutecznie unieruchomiło samochód.
~6wi6lq6
Hatchback 1.2 59KM 43kW
Jak na 59KM radzi sobie wyśmienicie. 100km/h osiąga się zdumiewająco szybko. Do 4 biegu przy wbijaniu gazu w podłogę czuć jak gdyby silnik chciał wyskoczyć z budy i zapierdzielać bez niej. Auto dość szerokie, ale silnik jak najbardziej godny polecenia młodym kierowcom.
~doświadczony użytkownik
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Jak na tą pojemność to niezle sobie radzi ten silnik, niestety przy wyzszych predkosciach lub jak jest komplet pasażerów to czuć że mu mocy brak wyprzedzanie do 100km/h nie robi problemu, potem gorzej jest i trzeba patrzec czy nie ma jakiejś górki w pobliżu do pomocy
~Kokot
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Silnik chodzi dosyć cicho na niskich obrotach. Przy 80-90 km/h zaczyna robić się głośny. Elastyczność ok (można z 3 ruszyć pod górkę ;] ). Często się słyszy, że włoskie nie są trwałe. Mój ma prawie 200k a przyspieszenie nadal o 1sekundę lepsze od katalogowego ;)
~Michał
Hatchback 1.2 73KM 54kW
Silniczek mimo małej pojemności całkiem zrywny i dynamiczny. Da się troche poszalec :). Dobrze rodzi sobie na niskich obrotach. Największa wada tego silnika to dośc spory apetyt na olej, a największa zaleta to spalanie- nawet poniżej 7l w mieście!!! (przy delikatnej jezdzie)
~Jacek :)
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Trudno wyłapać niskie obroty, silnik zupełnie sobie z nimi nie radzi. Mam też wersję 75 konną i trzeba przyznać że w porównaniu z nią 55 pracuje dużo głośniej. Plusem jest to że mimo 3 lat użytkowania i jednej zimy pod chmurką, silnik nie zaskoczył mnie żadną awarią.
~robertosmk
Hatchback 1.2 73KM 54kW
Na początku myślałem że 75KM z 1,2 to wyżyłowanie silnika, myliłem sie bardzo aytko dobrze się sprawuje, prawie 200 tys. a silnik hula tak jakby miał max. 30 tys w nowszych wersjach Punta, żadnych remontów silnika (porównywałem). Chcę sprzedać ale wacham się, bo mi szkoda.
~Przemo
Hatchback 1.7 D 57KM 42kW
Fajny silniczek,tylko bardzo wolny,małe przyśpieszenie,przy 100 km/h robi sie głośny,do awaryjności nie mam zadnych zastrzezeń,jak go kupiłem wymieniłem pasek rozżądu,olej z filtrem,filt powietrza,filtr paliwa co kosztowało ok 550 zł ,jeżdze rok nic nie dołożyłem.
Fiat Punto I Hatchback