Lista ocen Fiat Punto I Hatchback 1.1 55KM 40kW 1993-1999 (296) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 302 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Sung89
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Bez oleju w skrzyni objechaliśmy dookoła Polskę :D fenomen motoryzacyjny. Polecam zdjąć osłonę lewarka zmiany biegów i skręcić nakrętki mocujące. Będzie precyzyjny, przestanie latać na boki i ten przemiły klik przy wbiciu biegu :)
~mizion@o2.pl
Hatchback 1.1 55KM 40kW
w czasie posiadania samochodu zmieniałem 2 razy....i to nie z powodu braku umiejętności jazdy, tylko z powodu łożysk wałka pośredniego który rozpadł się w czasie jazdy i zrobił kaszankę z wnętrzności skrzyni...
~Lisek
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Jedynka którta, dwójka dłóższa. Wyprzedzanie przy 70km/h z trójki. Biegi wchodzą dobrze, precyzyjnie, do wrzucania wstecznego trzeba nabrać wprawy (wciskamy lewarek w podłogę i wrzucamy w prawo i do tyłu). Długi skok lewarka.
~bossman
Hatchback 1.1 55KM 40kW
przez osiem lat nic nie robiłem ze skrzynią biegów. Dopiero od roku czasami mam problem z wrzuceniem "1" i wstecznego, ale to raczej wina starego sprzęgła (którego też nie wymieniałem od ośmiu lat) niz skrzyni biegów.
~Kpt
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Skrzynia biegów działa przeciętnie. Bardzo trzeba uważać na dociśnięcie sprzęgła. Jednak to nie gwarantuje, że zawsze wbijemy jedynkę na światłach. Czasami trzeba odpuścić sprzęgło aby wrzucić jedynkę.
~sdan
Hatchback 1.1 55KM 40kW
no cóż, cały czas coś hałasuje w niej. początkowo mówili, że to łożysko, ale po wymianie stwierdzono, że to wina całej skrzyni, a cyt.:" tego się nie naprawia, tylko wymienia na używaną". :/
~Michu
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Do skrzyni niemam wiekszych zastrzezen,biegi wchadza płynnie bez wiekszych problemów, jedynym słabym punktem skrzyni jest synchronizator drugiego biegu wymieniałem go po przejechaniu 55000km
~PTraw
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Biegi same wchodzą, bez luzów, bez haczenia. Tylko, żeby jedynkę wbić trzeba auto zatrzymać, na powoli toczącym się aucie zawsze wbijałem dwójkę i auto bez problemu rozpędzało się.
~marcinmm
Hatchback 1.1 55KM 40kW
nic dodać do tego silnika i normalnej jazdy dopasowane, jak w mieście tak i na trasie 130km/h szybciej też można ale to waży koło 1 tony ja do wariatów nie należę
~STax
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Fajne, krótkie przełożenia, dzięki czemu silnik jest dość elastyczny, czasem nie chce wchodzić I bieg, ale to pojawiło się dopiero niedawno. Poza tym jak najbardziej ok.
Fiat Punto I Hatchback