Lista ocen Fiat Punto I Hatchback 1.1 55KM 40kW 1993-1999 (296) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 302 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Smigiel
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Problemy z wrzucaniem 1 i 2 biegu, pewnie padły synchronizatory. Wymiana oleju na nowy nic nie zmieniła. Po rozgrzaniu silnika (i pewnie skrzyni też) biegi wchodzą OK.
~Maciek Opole
Hatchback 1.1 55KM 40kW
No w mojej wersji 55 silnik 1108 ccm ciezko wchodzi 1 i 2 ale to chyba przez to ze sa tulejki albo cos takiego juz wyjechane! Poza tym bez problemu ..troche twardo!
~RadaR
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Tutaj problemy zimą z przełączaniem zwłaszcza 1 i 2 jak piszą. Jednak jest na to sposób :) Wymieniłem olej na bardzo rzadki i chodzi dużo lepiej choć do ideału daleko.
~Wojtek M
Hatchback 1.1 55KM 40kW
czasami jedynka w zime ciężko wchodzi ale w tym modelu to normalne i chyba w wiekszości aut fiata, a tak wogóle to przy 50km/h daje 5 i ciągnie do 150km/h aż miło.
~TomBa
Hatchback 1.1 55KM 40kW
generalnie OK, dobrze dobrane przełożenia dające dużą elastyczność jazdy, wada - zbyt długie ruchy dźwigni zmiany biegów, problemy z wbijaniem 1, oraz 2 i R w niskich temperaturach
~Wtorek (vtorek@tlen.pl)
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Nie jest najgorzej czasem problem z "2" ale chyab siada mi synchronizator, w porównaniu ze skrzynia Uno (rocznik 96) to skrzynka w Puncie jest wprost rewelacyjna
~skiba94suw
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Nie jest dobrze. Biegi wchodzą niezbyt gładko, poza tym źle dobrane przełożenia (przy 90 km/h jest prawie 3000 obr... przy 100 już zaczyna wyć).
~Paweł
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Rewelacja . Bardzo lekko zmienia biegi , nawet w mróz . Warunek - konieczna wymiana oleju w skrzyni na dobry syntetyk przekładniowy co ok. 70-80 tys. km.
~Szydeł
Hatchback 1.1 55KM 40kW
6 biegowa skrzynia. Krótka, strasznie krótka, 1-10 km/h, 2-20 km/h, 3-40 km/h, 4-60 km/h 5-80km/h a 6- w moim przypadku 135km/h - więcej nie jechałem :D

Usterki Fiat Punto I

Fiat Punto I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~wk
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Po wymianie oleju na \"zamiennik\" \"2\" wchodzi ciężko, więc lepiej używać oryginalnych olejów. Ogólnie często problem z wbiciem \"1\".
Fiat Punto I Hatchback