Lista ocen Fiat Punto II Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW 1999-2010 (103) - Silnik

Na liście zabraknie 96 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Silnik 1.2 16V fajnie przyspiesza jak na taką małą pojemność. 80 kuca jak na taką wagę to nie tak mało. Zaczyna wbijać w fotel od ponad 4000 obrotów i przy 6000 już zaczyna zwalniać. Gdy dobrze się manewruje sprzęgłem i biegami idzie zejść do 10 sekund do setki. Dynamika zanika z każdą dodatkową osobą na pokładzie, 5 osób + pełny bagażnik i robi się z niego muł. Spalanie na poziome 9l w zimę po mieście przed rozgrzaniem silnika, w trasie 6/7l...
~fabrycy
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Silnik jest mocnym atutem tego auta. Bardzo dobrze wyciszony, całkiem zrywny i pozwalający na komfortową jazdę autostradową. Nie jest to demon elastyczności- z dwójki raczej słabo się rusza, a z jedynki dość łatwo go zgasić. Wymaga wysokich obrotów przy których bardzo się ożywia. Ale na trasie pokazuje zupełnie zaskakujące oblicze- autostradowe 150km/h da się osiągnąć błyskawicznie, a przyspieszenie do 170 trwa bardzo niedługo (zasługa dobrze...
~ravag
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Śmieszny ten silnik 1.2 80 KM bo może palić na trasie zaledwie 5 litrów a zimą w mieście nawet 10. Zaczyna przyspieszać od 3 tys obrotów i ciągnie śmiało do 6 tys. Już niejednego cwaniaka na światłach zostawiłem bo auto przyspiesza do setki w 11 sekund. Na mokrym trzeba uważać, żeby przyczepności nie zerwać bo bardzo łatwo na tych wąskich oponkach. Auto typowo miejskie z silnikiem dobrym na trasę. Radzi sobie nawet na autostradzie.
~błażej
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
silniczek dobry po zmianie elektronik sterującej dostał koło 10 koni;] a 10 następnych po rozwierceniu cylindrów i splanowaniu głowicy.... głowica jest ośmiozaworowa więc rozrząd jest bezkolizyjny:D no co więcej by dodać: silnik został poddany modywfikacjom tuż po odebraniu z salonu.... przez 5 lat przejechałem nim ponad 80000 KM nie widać na nim żadnych śladów zużycia podejrzewam że dzięki zastosowanemu olejowi SELENIA PERFORMER
~Arkadiusz Wysocki
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
W sumie OK narzekac nie moge, denerwuje mnie troche jego straszna mulowatosc. Jest to samochod sluzbowy i gdy przesiadam sie do Punta z mojego prywatnego Focusa 1.8 16V 115 KM to wydaje mi sie ze punto woogole nie przyspiesza. Na trasie Punto tez nie nadaje sie z tym silnikiem do wyprzedzania. Typowy silnik miejski ktory ledwo ciagnie. powyzej 120 km/h nie ma czym jechac. Na pochwale zasluguje spora elastycznosc.
~asq
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Cichy, jak na tą pojemnośc bardzo żwawy do 100 km/h, potem robi się mułowaty. W 1 albo 2 osoby można śmigać równo, gorzej jak ze 4 jadą. Co do elastyczności to taka sobie, jak się chce dynamicznie jeździć to trzeba trochę pomieszać biegami, ale ja to lubię :) Zdecydowanie najbardziej elastyczny 3 bieg. Ale czego oczekiwać od 60 KM. Mimo to daję piąteczkę, nie mam żadnych zastrzeżeń, w końcu to nie auto sportowe.
~Gluś
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Jak na tak mikrą pojemnośc ten silnik jest niesamowity. Można mieć zastrzeżenia co do elastyczności na niskich obrotach- ruszenie z dwójki jest raczej słabo wykonalne a z jedynki też łatwo zgasić samochód. Jednak auto ma przyspieszenia jak o numer większe, przy wyższych obrotach chodzi jak burza i bezproblemowo i chętnie rozwija wysokie autostradowe prędkości. Silnik jest przy tym cichy i ma ładny dźwięk.
~PN1500
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Sam silnik 1.2 16V jest dość dynamiczny i oszczędny. Wyraźnie szybszy od 1.1i w Saxo, które miałem wcześniej. Natomiast sam jego dźwięk jest mało przyjemny. Najbardziej irytujące było to, że gdy zdławił się przy ruszaniu ( w Punto o dziwo zdarzało się to dość często ), to zapłon trZeba było najpierw wyłączyć, i dopiero włączyć... dosyć długo to trwało...
~tweety
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Całkiem żwawy, ale mało elastyczny - trzeba go wysoko kręcić, ożywa od 3500 a przestaje dopiero w okolicach 6000. Jak na tak małe i lekkie autko to naprawdę dobry wybór, rozpędzanie do 100 migusiem (na 2 biegu 100 robi, trwa to troszkę ponad 11s) a i do 140 jakoś pojedzie. Powyżej kiszka i już zupełnie mocy brakuje.

Usterki Fiat Punto II

Fiat Punto II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~ssabu
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Moją kropką bujam się już ponad 9 lat od nowości i wcale nie zgadzam się z opiniami, że auta te są awaryjne. No może jak ktoś jeździ 50 po mieście i raz na pół roku chce taki model przepalić na autostradzie, to i w mercedesie wszystko zacznie strzelać. Ja mojego punciaka od początku traktowałem ostro i jak na razie się spisuje!
Fiat Punto II Hatchback