Lista ocen Fiat Stilo (429) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 590 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Morcos
Hatchback 1.8 16V 133KM 98kW
Awaria magistrali (skorodowała wiązka przewodów za silnikiem ) auta nie udało się uruchomić nawet w trybie awaryjnym po koniecznej naprawie u mechanika portfel chudszy o 450zł.Parokrotnie awaria czujnika przy pedale hamulca owocowała wyłączeniem układów ESP oraz ASR po zdiagnozowaniu w ASO awarię samodzielnie usunąłem przez rozebranie czujnika o jego wyczyszczenie.
~Tolinek
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Wymiana łożyska sprężarki klimatyzacji (400 pln robocizna wraz z łożyskiem, nabiciem i ozonowaniem). Wymiana tulei tylnej belki (70 pln za tuleję i 180 pln za robotę). Dodam, że żadna z tych usterek nie unieruchomiła samochodu. Tuleje łomotały na dziurach a łożysko skrzeczało metalicznym dźwiękiem (po pewnym czasie naprawdę nie dozniesienia).
~Macko
Kombi 1.6 i 16V 103KM 76kW
Na szczęście poważniejszych awarii na razie brak - chociaż lista faktur za części, która dostałem od poprzedniego właściciela (przebieg niecałe 70000) imponująca. W tej chwili mam do zrobienia sprzęgło - kończy się - jeździła kobieta - i pewnie łożyska w tylnich kołach. Poważny - prawdopodobnie nierozwiązywalny problem - pali jak smok!!!
~leszek
Hatchback 1.6 16V 103KM 76kW
do tej pory wymiana cewki 2szt. niedawno-przy 100 tys. łącznik stabilizatora i tyle, żarówki oczywiście, i przy okazji przeglądów czyszczenie przepustnicy bo z czasem obroty flalują i pojawia się komunikat "engine fault" - raz tylko wyskoczył przy ok 50 tys. przebiegu, potem już nie ale regularnie co 20 tys jest czyszczona przepustnica
~Wiesiek
Hatchback 1.4 i 16V 95KM 70kW
Komputer do bani. I jest bez języka polskiego, co przy ustawianiu, regulacji itp. jest trochę kłopotliwe. Ponadto przy ustawieniu na otwieranie wszystkich drzwi "wysiadał" akumulator. Kiedy ustawiłem na otwarcie drzwi przy kierownicy, za pomoca pilota" wszystko jest dobrze. Dla mnie to dziwne. Teraz właćza sie, zimą, dmuchawa przy chłodnym silniku!
~grzeh0
Hatchback 1.6 16V 105KM 77kW
Cały układ chłodzenia do bani - dwie wymiany chłodnic głównych, dwie chłodnicy klimy. Kłopoty z komputerem sterującym składem mieszanki, zwłaszcza podczas jazdy na LPG (autoryzowany montaż sekwencyjnej Tartarini za ponad 6 tys.), itd. Najgorsze jest to, że serwisy choć naprawdę się staraja, to nie dają rady i krążę bez przerwy z tymi samymi usterkami.
~Piotr
Hatchback 1.2 16V 80KM 59kW
Opadająca szyba od strony kierowcy, liczne defekty lakieru (dwukrotnie stała w warsztacie), łacznik stabilizatora lewy (27 tysięcy km)i prawy (40 tysięcy km), piszczący pedał sprzęgła - w serwisie 3 krotnie nie udało im się nic z tym zrobić (Dukiewicz W-wa), przy otwieraniu drzwi skrzpią jak drzwi garażowe, stuki w okolicach licznika,
~Kacek
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Do wymiany mam świece żarowe, a ostatnio wymieniałem przednie sprężyny. Osłona od silnika się rozpadała, więc żal mi było nie założyć nowej. Kto inny pewnie machnąłby ręką. Na chwilę obecną, przez rok użytkowania tego auta, nie sprawił mi żadnych poważnych niespodzianek. Denerwujące mogą być faktycznie drobiazgi.
~multiwagon
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Raz zablokował się zawór egr i samochód stracił moc i zaczął kopcić. Konsultacja z google 15 minut, czas naprawy 1 godzina, koszt: 2 piwa :D Dwa razy nagrzało się tylne koło - raz tłoczek hamulca był zasyfiony a drugi raz linka ręcznego zardzewiała i się zablokowała. 3 usterki na 50 tyś km? Więcej takich aut!
~riwo@interia.pl
Hatchback 1.9 16V JTD Multijet 150KM 110kW
Przy 35000 km, popsuł się sterownik wtryskiwaczy. Laweta > serwis. Przy okazji wspomnę, że w serwisie maja zwyczaj wymieniać zepsute części na częsci regenerowane (popsute i naprawione), ja miałem szczęście, bo akurat takiej nie było i po pisemnej zgodzie dyrekcji fiata (sic!) wymieniono mi ten kontroler na nowy.