Lista ocen Fiat Stilo (483) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 536 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kacek
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Ogrzewanie szybko łapie, ale jeszcze szybciej działa klimatyzacja w ekstremalnie upalny dzień. Chwila moment i już jest przyjemnie. Dla pasażerów z tyłu jest osobny nawiew. W moim modelu brakuje tylko ogrzewania/klimatyzacji automatycznej. Natomiast to nie podlega bezpośrednio mojej ocenie.
~Domin
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Nagrzewa się dosyć długo (niemały silnik diesla). Nie mam problemu z parowaniem szyb nawet w czasie deszczu. Klimatyzacja (manualna), w razie potrzeby, działa sprawnie. Trzy nawiewy powietrza na tył: 2 w podłodze plus jeden (co rzadkie w tej klasie aut i przy manualnej klimatyzacji) w części środkowej.
~Rafał
Hatchback 1.8 16V 133KM 98kW
Wystawiam przeciętnie ponieważ auto ma tendencje do parowania szyb wewnątrz podczas deszczu czy zimy. Wiadomo że to przypadłość wielu samochodów ale Stilo ogólnie na samej dmuchawie wieje słabo. Porównuje do posiadanego wcześniej Escorta. Często należy kontrolować filtr przeciwpyłkowy.
~Shearer 81 shearer81@poczta.fm
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Ja mam climatronic i tu mogło by być lepiej jedna strona mi nie grzeje tylko chłodzi ale do zrobienia, kosztu jeszcze nie poznałem. Ale climatronic ma plusy automatyczne zamykanie wlotu powietrza, klimatyzowany schowek i pare innych fajnych rzeczy. Tu 4 z małym minusem bo mi moja strona nie grzeje (kierowcy)
~riwo@interia.pl
Hatchback 1.9 16V JTD Multijet 150KM 110kW
Klimatyzacja automatyczna 2strefowa pracuje dobrze, chodź jest mało wydajna i przy zabójczym słońcu, w środku jest dość ciepło. Ogrzewane lusterka - fajna sprawa. Szybkie odparowywanie przedniej szyby - też całkiem przydatne. Do tego podgrzewane fotele (w zimie dosłownie ratują tyłek)
~bartek
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Wentylacja dobra, szyby szybko odparowuja, a w razie koniecznosci mozna uzyc klimatyzacja. Troche slabo grzeje (ale to nowoczesny diesel). Na szczescie pomagam sobie podgrzewanymi fotelami. Klimatyzacja daje rade. Spokojnie mozna schlodzic ponizej 20 st C (czego oczywiscie nie polecam)
~akigor@poczta.onet.pl
Hatchback 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Ogólnie wentylacji ( jej wydolności ) można się czepić, ale gość z serwisu powiedział, że koniecznie trzeba wymieniać filtr przeciwpyłkowy. Miał rację, choć sam filtr nie jest tani i trzeba dopilnować!!!, że faktycznie go wymienili, co wcale nie jest rzeczą oczywistą w serwisie Fiata.
~Ria
Hatchback 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Mój egzemplarz ma szklany dach co w lato nagrzewa auto jak szklarnia bardziej niż normalne a w zimę dodatkowo ucieka ciepło. W deszczowe dni wilgoci jest więcej niż normalnym aucie bez otwieranej panoramy. Dodatkowo jak to diesel, żeby się nagrzać to potrzebuje czasu.
~kawa
Hatchback 2.4 20V 170KM 125kW
Brak zastrzeżeń, układ klimatyzacji automatycznej dwustrefowej działa dobrze, nie ma potrzeby ciągłego poprawiania temperatury jak w niektórych samochodach gdzie automat nie do końca dobiera ustawienia tak jakbyśmy sobie tego życzyli. W stilo tego problemu nie ma.
Dziennik kosztów dla Fiat Stilo
10,3
~pav3l0s
Kombi 1.9 JTD 115KM 85kW
Klimatyzacja automatyczna dwustrefowa latem sprawdza się doskonale. Korzystam jeszcze ze Sky Window i jest to mega opcja! Gorzej nieco z ogrzewaniem zimą. Diesel rozgrzewa się długo i ogrzewanie zaczyna działać po dość długim czasie. W Oktavii TDI o wiele szybciej