Lista ocen Fiat Tempra Sedan (129) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 143 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mikołaj
Sedan 1.6 i.e. 90KM 66kW
No może trochę przesadziłem... Około 300´000 zaczęła odmawiać posłuszeństwa - nie oszczędzajcie na pasku rozrządu i pilnujcie nie tylko terminów wymian, ale i daty produkcji paska (ojcu założyli pasek który przeleżał swoją młodość na magazynie, a ja potem musiałem wymieniać zawory...). Ostatnio maszyna mnie zatrzymała, bo padł czujnik położenia wału (GMP), kupiłem za 55zł (promocja była :), i sam wstawiłem, mimo iż namordowałem się od...
~kamker
Sedan 1.6 i.e. 90KM 66kW
tylko raz zaklinował się prawy przedni zacisk (jak złapał to nie puścił) i problem z ręcznym nigdy nie usunięty po zaciągnięciu nigdy nie puścił pomimo wymiany wszystkiego z tyłu łącznie z tarczami i zaciskami , problem ze światłami dokładniej z autoregulacją położenia przednich świateł (w przypadku obciążenia obniżały się same by nie razić kierowców z naprzeciw nie naprawiałem bo wyniosło by mnie to w okolicach 2 tys), problem ze skrzynią...
~klosz007@poczta.onet.pl
Sedan 1.6 i.e. 90KM 66kW
Z awarii to tylko sprzęgło (pęknięcie sprężyny centralnej ale i tak okładziny były już łyse i było tak czy inaczej do wymiany). Ale po 112kkm a wtedy to już może się zdarzyć. Nigdy nie zepsuł się "w trasie" tak, żeby był unieruchomiony. Na tym sprzęgle dało się spokojnie dojechać. Zaczyna cieknąć uszczelka pod głowicą ale to skutek jednorazowego przegrzania. Główne wady to szybkie zużywanie się przedniego zawieszenia i problemy ze skrzynią...
~kro2000@o2.pl
Sedan 1.9 TD 90KM 66kW
Hmm..na awaryjnych nigdy nie stałem..Raz około 200 km od domu urwała się rura wydechowa zaraz za kolektorem (tuż przed tym elastycznym mocowaniem)..Oczywiście dojechałem do domu, ale dźwięki jakie się wtedy wydobywały zwłaszcza podczas przyspieszania to jakbym siedział obok jakiegoś 737.. :)))..Normalnie jeden wielki świst pomieszany lekko z buczeniem...no ubaw po pachy był jak kierowcy patrzeli co to startuje..hahaha
~andrzej406@gazeta.pl
Sedan 1.6 i.e. 90KM 66kW
Cztery razy pękł mi pasek rozrządu.pierwszy raz pasek wymieniłem po 100000,drugi raz nie zdążyłem bo pękł po60000, po 48000 pasek znowu pękł , wymieniłem wszystkie koła rozrządu na nowe oryginalne,po 35000 pasek znowu pękł,kolejny pękł po 26000 przestałem od tego momentu używać pasków gatza i zastosowałem conti od tego momentu miałem spokój,i koniec kosmicznych kosztów.
~maro1916@wp.pl
Sedan 1.6 86KM 63kW
drone wycieki płynu hamulcowego z cylinderka.jeśli chodzi o śilnik 1.6 na mono wtrysku szkoda mówić,może trafiłem na jakiś trefny model,jadąc stałą predkością 110km/h samoistnie wzrosły obroty na prawie maksymalne,nie chciały zejść,praca silnika zrobiła się nierównomierna,nie wiem co może być przyczyną jestem rozczarowany! może 1.4,1.8,2.0,nie mają tych usterek?
~zuk21
Sedan 1.4 78KM 57kW
MIMO SŁUSZNEGO JUŻ WIEKU AUTO SPRAWUJE SIĘ DOBRZE, BLASZKI OCYNK - BRAK JAKIEJKOLWIEK RDZY, ZAWIESZENIE PRZECIĘTNE, WSPOMAGANIE HAMULCÓW POTRAFI ROBIĆ NIESPODZIANKI, SZCZEGÓLNIE ZARAZ PO URUCHOMIENIU SILNIKA. INSTALACJA ELEKTRYCZNA (W MOIM EGZEMPLARZU) WYMAGA CZASEM WYMIANY STYCZNIKÓW, PRZECZYSZCZENIA STYKÓW
~m.popiel@posnet.com.pl ZAMIECH
Sedan 1.6 86KM 63kW
Mój poprzednik o nic nie dbał.Zaraz po kupnie wymieniałem:sprzęgło kpl,tarcze,klocki,szczęki,tłumik,przyrdzewiałe błotniki tylne.W późniejszym okresie zaczęła chuczeć pompa wodna,zmieniłem wachacz przedni(polskie drogi),czujnik położenia wału korbowego(zanikała iskra)
~unis-mail@wp.pl
Sedan 1.6 86KM 63kW
mankament to przednie zawieszenie za delikatne jak na polskie drogi tuleje metalowo gumoew wachaczy koncowki, uszczelka pod klawiaturą, katalizator (przy tych nierównościach i przy zasilaniu LPG) rozlatuje się , spokojnie można go odrazu wyciąć (pare koni do przodu :)))
Dziennik kosztów dla Fiat Tempra Sedan
12,2
10,8
~miszko
Sedan 1.6 i.e. 90KM 66kW
Co 100kkm lozyska kol przednich - tyl ani razu. Co 100kkm. pasek rozrzadu w silniku. Wachacze - zalezy jakie drogi, ja srednio przez 275kkm, wymienialem 3 razy wachacze. Ani razu nie stanela zebym nie mogl kontunuowac jazdy. To chyba cos swiadczy!
Fiat Tempra Sedan