Lista ocen Fiat Uno I 1.0 i 45KM 33kW 1985-1989 (62) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 77 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Darek Trznadel
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
Tutaj wzorowo. Samochód w ciągu eksploatacji nie miał większych problemów mechanicznych. Dość często padał podciśnieniomierz - obroty spadały. Ale wydatek rzędu 40zł na rok to nie majątek, ale to było dosć irytujące trzeba przyznać. No raz na jakis czas wahacz - 70zł Poza tym żadnych problemów. Odziwo korozja pojawiła się na przednim nadkolu dopiero po 10 latach eksploatacji. Podwozie i progi zgnite również były, ale na zewnątrz niewidoczne....
~killer666
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
Mój przez 50 tys. i 2 lata (oprócz napraw po kupnie - przeciekający wtrysk) miał wymieniane - nie licząc oleju i filtrów - klocki szczęki szczltki w alternatorze akumulator Sworznie wahaczy przednich amory przednie. Ogólnie bezawaryjnie. Spalanie - średnio 6,4 benzyny - średnio 8 LPG Tanie OC.
~tomek r.
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
ten silniczek pali naprawdę niewiele; zastanawiałem się nad instalacją LPG ale stwierdziłem, że to nie ma sensu; na trasie 5/100 przy prędkości ok. 110 km/h, w mieście 6,5/100; przeglądów w ASO nie robię, u prywaciarzy naprawy są tanie, zdecydowanie tańsze niż w samochodach niemieckich, ceny części są przyzwoite
~ves
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
Zużycie paliwa przy prawidłowym eksploatowaniu, oraz sprawnych i regularnie wykonywanych przeglądach, w przypadku silnika 1.0 powinno utrzymać się w granicach ok 7,5l paliwa przy umiarkowanej jeździe w mieście i 5,8l paliwa w trasie. Ewentualne części zamienne są tanie i ogulnodostępne.
~Damian
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
ceny części zamiennych śmiesznie niskie, za żadną naprawę nie płaciłem jeszcze więcej niż 200 zł, może dlatego że nie było poważniejszych napraw. Zużycie paliwa w normie, nawet w drodze nad morze gdzie większość trasy jechałem ok 120-130 km/h apetyt miał w normie. ok 5,5 l średnio.
~lukas
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
przy dzisiejszej cenie paliwa nie opłaca się zmiana na gaz.5,8 lato 6,2 zima jazda mieszana 30%miasto na trasie schodzi do5.Części haha najlapsza zabawa do dziś się nabijam z golfówII porównywalna cena a części 2RAZY droższe, 5 lat młodsze i przebieg!
~zibidaro
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
trasa 90-100 ok. 4,5l, 100-120 5,3l. miasto różnie, ale zimą chyba za dużo, potrafi wciągnąc ponad 9l, Za stare auto by korzystać z przeglądów w ASO,ceny części bardzo tanie i dostępne poza wyjątkiem opisanym poniżej
~pkietrys@vp.pl
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
Wszystko robie w nim sam co więcej cześci na allegro są na prawde tanie. a co więcej nie jest dużo w niem roboty od 6 lat najczęściej sprzegło siadało nie robiłem więcej niż 50 tyś:(
~miliard@onet.eu
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
Jeszcze nie miałem okazji porównać spalania na trasie i w mieście - jestem przed urlopem. Jazda po mieście na krótkich trasach - niecałe 500 km od korka do mignięcia rezerwy.
~Arkadyk
Hatchback 1.0 i 45KM 33kW
Pewnie że nowe benzyniaki palą mniej, ale jak na ten rocznik to bardzo oszczędny silniczek. Przeglądy standardowo, można naprawiać w tanich warsztacikach, a nawet samemu