Lista ocen Fiat Uno II 1.4 i.e. 70KM 51kW 1995-2000 (115) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 129 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Cossi23
Hatchback 1.4 i.e. 70KM 51kW
Skrzynia biegów jest zdecydowanie przeciętna. Co prawda zgadzam się że jest to tani 18-letni Fiat i nie można oczekiwać od niego zmiany biegów rodem z Porsche, nie mniej jednak blokowanie się skrzyni przy próbie wrzucenia wstecznego, a tym bardziej pierwszego biegu są dość irytujące. W takim wypadku pomaga wyłącznie popchnięcie dźwigni w stronę wybranego biegu i delikatne puszczanie sprzęgła, aby przestawić synchronizatory. Bieg wskoczy, ale...
~Paweł
Hatchback 1.4 i.e. 70KM 51kW
Skrzynie w fiacie to jeden z bardziej wkurzających elementów. Biegi niestety haczą - szczególnie zanim się olej w skrzyni rozgrzeje. W moim egzemplażu najgorzej jest ze wstecznym. jednak odpuszczenie sprzęgła i ponowne wciśnięcie załatwia problem. Często też pojawiają się jakieś zgrzytnięcia przy wrzucaniu 2. biegu. Rzadko się zdarza że jest kłopot z włożeniem 1., ale się zdarza przy dłuższej jeździe w korkach. Moaj ocoena co najwyżej 3.
~Łukasz
Hatchback 1.4 i.e. 70KM 51kW
Skrzynia chodzi dobrze choć wiadomo trzeba się do niej przyzwyczaić zwłaszcza jak ktoś przesiada się z luksusowego auta do Fiata Uno. Jednak muszę powiedzieć że skrzynia pracuje bardzo dobrze, biegi zmieniają się płynnie, wszystko chodzi jak trzeba i przynajmniej czuć że się zmienia bieg a nie jak w niektórych innych autach trzęsie się jakby się dźwignia urwała ;-)
~manfreduno@tlen.pl
Hatchback 1.4 i.e. 70KM 51kW
ogolnie jest dobrze ... nie jest jaksa super precyzyjna ale nie jest zle .. jak komus ciezko wchodza biegi to niech pomysli kiedy wymienial olej w skrzyni biegow ... to taka moja mala rada... do tego najlepiej wybrac orginalny olej tutela
~mariano
Hatchback 1.4 i.e. 70KM 51kW
Niestety z bólem serca ale skrzynia jest po prostu nieprecyzyjna i trzeba się do niej przyzwyczaić. Biegi nie wchodzą intuicyjnie i dopiero po pewnym czasie jesteśmy w stanie opanować skrzynię tak aby ją wyczuć
~MotoSzofer
Hatchback 1.4 i.e. 70KM 51kW
Po tych kilkunastu latkach już szarpało, ale w końcu trochę się najeździłem, nieco ponad 174 tyś na jednej i tej samej fiatowskiej skrzyni biegów, nie ma co się oszukiwać... Ogólnie sam mechanizm mocno przestarzały i niezbyt wygodny.
~Bravehorn
Hatchback 1.4 i.e. 70KM 51kW
Ciekawe rozwiązanie pracuje dobrze mam wrażenie że troche zabawkowa jest ta przekładnia, no i mam czasem problem z wrzuceniem wstecznego ale to pewnie moje niedoswiadczenie albo kwestia regulacji..
~caddy@op.pl
Hatchback 1.4 i.e. 70KM 51kW
Prezycja jak mieszanie kijem w wiadrze ze zlomem. Do tego sprzeglo trzeba wbic do samej podlogi zeby nie uslyszec zgrzytu. Wydaje mi sie ze kiedys w starym, duzym fiacie bylo nawet lepiej.
~Maciek z Bełchatowa
Hatchback 1.4 i.e. 70KM 51kW
No rewelacji nie ma ale jak na 15 lat daje rade. Czasem któryś przyhaczy sie a wsteczny trzeba wrzucić dwa razy ale ma krótką jedynke i dwójke wiec pod światłami jak znalazł.

Usterki Fiat Uno II

Fiat Uno II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~maniek
Hatchback 1.4 i.e. 70KM 51kW
podstawa to olej jak jest wymianiany i na wlasciwy to jest calkiem dobrze , moze skrzynia nie powala precyzja , ale jak ktos juz ja wyczuje to jest zadowolony