Lista ocen Ford Escort VI Kombi (31) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 25 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pf
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Lepiej jest napisac, że części są w miarę tanie. Ale psuję, a może raczej zużywa się dużo rzeczy, no cóż z takim przebiegiem i wiekiem ma prawo. Ale co by nie mówić przejechałem nim calą Polskę w poprzek od Przemyśla do Legnicy i w trasie mnie nie zawiódł. Co się psuję najczęściej zaiweszenie - ale naprawy nie są drogie. Uszczelka pod glowica chociaz to moja winna nie wymieniłem termostatu i sie przegrzał. Cieknąca chłodnica. Sparciałe węże....
~Makler
Kombi 1.4 73KM 54kW
Jestem naprawde pozytywnie zaskoczony, bo opinie o tym autku są takie sobie.. Z poważniejszych wymian: sprzęgło kpl co 70tyś. (Sachs z wymianą 450 zł), przekładnia kierownicza padła przy 250tyś. - wymiana na nową nie oryginalną (700zł), przy 250tyś. wymiana wahaczy kpl. (600zł z wyminą). Akumulator wymieniam co 4 lata.. Poza tym silnik krokowy i czujnik położenia przepustnicy (przy 250.000km), sonda lambda (przy 180.000km). Tak do 150tyś. były...
~Seba
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Ponoc silniki 1,8 TD forda sa bardzo wytrzymale i w miare niezawodne. Zrobilem swoim ponad 35 000 km i mnie nigdy (prawie) nie zawiodl. Oczywiscie trzeba bylo troche rzeczy zrobic, ale to normalne jak sie duzo jezdzi. U mnie najdrozsza naprawa byla wymiana calego ukladu wydechowego.
~kniaź
Kombi 1.8 D 60KM 44kW
"ruda" dobiera się ze wszystkich stron mimo konserwacji i braku stłuczek. Z niewiadomych powodów zdechła pampa wtryskowa - koszt naprawy 900zł. Nagminnie pada elektryka. Często pojawiają się zwarcia na przekaźnikach. Motor nie zawsze chce odpalić
~KonradO konrad888@autograf.pl
Kombi 1.8 D 60KM 44kW
nigdy mnie nie zawiódł w trasie, z rzeczy które mipadły : alternator, maglownica, ( muszę pochwalić chłodnice, ani grama nie ucieka , ani się nie grzeje ), za jakieś 50 tysięcy szykuje się remont, ale dla forda 700tys. przebiegu to i tak dużo!
~Piotr, FORD Escort 1,6+gaz 16V 90KM
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Z poważniejszych rzeczy, gdzie wracałem byłem holowany to spaliła się pompa paliwa - moja wina, jeździłem na gazie, a w baku miałem 3-4litry benzyny. Efekt pompa chodziła na sucho. A gaz też się skończył ... bywa
~czekaju, czekaju@wp.pl
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
W drodze dwa razy pokazał rogi. Raz złapało prawy przedni hamulec(spęczniały miękki przewód hamulcowy), drugi raz w drodz z Jarosławca puścił cylinderek w lewym tyle. Naprawa na parkingu trwała 2.5 godz.
~Rumcajs
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Przez dwa lata żadnej poważnej usterki, Jedynie pompa wody zaczęła przeciekać, ale to wina poprzedniego właściciela, który wymieniał rozrząd a o pompie zapomniał
~pris
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
przeguby napędowe drogie i szybko siadają; to samo dotyczy łożysk w kołach (tył szczególnie) błachy to zależy od konkretnego samochodu. U mnie ok. U kumpla rzeszoto.

Usterki Ford Escort VI

Ford Escort VI – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Seba222
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Kupiłem auto jako 13-to letnie z nieznanym przebiegiem w nienajlepszym stanie technicznym, mimo to nie miałem poważniejszych usterek, poza normalnym zużyciem auta.
Ford Escort VI Kombi