Lista ocen Ford Escort VII Kombi (116) - Stosunek jakość/cena

Na liście zabraknie 142 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~nicklowany@o2.pl
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
kupiłem forda w polskim salonie za 45 tyś zł - chyba najgorsza z moich życiowych inwestycji. Przez pierwsze trzy lata było nawet ok ale potem zaczęło się wszystko rozlatywać, pojawiła się korozja na każdym z elementów! Opisane wyżej usterki wystąpiły po kilka razy, samochód nie raz wracał z trasy na lawecie - masa kosztów a najlepsze na koniec... gdy zapragniecie (czytaj zmądrzejecie) zmiany samochodu i będziecie chcieli sprzedać escorta to...
~adambudnyy@go2.pl
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
Tutaj jest największa zaleta tego samochodu. Zapłaciłem za ten samochód grosze a tutaj taka niespodzianka. Ergonomia w porządku, przestrzeń pasażerska ogromna, awaryjność wręcz znikoma, zaakceptowalne zużycie paliwa, bardzo tanie części zamienne i to wszystko za "parę złotych". Czego chcieć więcej?!? Zdecydowanie polecam Fordy Escorty jako pierwszy własny samochód.
~Bard
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
Dolicz do ceny ok 2 tyś na ewentualne "pierdółki", otrzymujesz cenę o 1/3 niższą niż Golf z tego samego rocznika, przy czym masz wygodniejszy, (moim zdaniem) zgrabniejszy, zwykle w lepszym stanie no i nie jest to Golf (dla mnie to poważna zaleta :P). Jeżeli o samochód zadbasz to odwdzięczy ci się komfortową i bezawaryjną jazdą za rozsądne pieniądze.
~Radziuuu
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
powiedziałbym że doskonale, nie znam wartości rynkowej ,a dostałem w spadku za darmo. jednak przez pierwsze pol roku władowałem w niego ok 2-3tyś wiec tu juz troszkę gorzej (warto podkreślić że pierwsze co musialem wymienić żeby go bezpiecznie ruszyć byl rozrząd i opony bo na kapciach stał)
~grucha88@gmail.com
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
Ocena sama za siebie. Nie oszczedny ale tani w naprawie. Male koszty zakupu. Duzo zamiennikow (takiej samej jakosci jak oryginalne). Dla mlodych kierowcow bardzo dobry. Nie za szybki :), ale wygodny, dobre wlasciwosci trakcyjne powoduja ze jest to ciekawa propozycja dla mlodego malzenstwa z 2 dzieci :)
~Rafał
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Nie warto go kupować. Niby tani samochód, ale za to eksploatacja bardzo droga, auto zawodne, często się psujące, rdzewieje jakby miało 100 lat. Rozmawiałem z wieloma właścicielami fordów i z mechanikami w warsztatach. Opinie są zgodne - to nie jest dobry samochód. Zdecydowanie odradzam.
~FOrd to auto przejsciowe ! Mazda to auto na cale zycie!!!
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Uwazam ze ceny ktore teraz panuja na rynku... dla forda sa az zanadto zanizone!!!! Samochod jest wart wiele wiecej niz 8-9 tysiecy z tego rocznika... :/ No coz... poprzewracalo sie w glowach.. i ludzie wola sporwadzac szroty z niemiec nic dobre polskie autka... Ech... pozdro
~as
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
polecam każdemu kto nie ma żadnych przekonań typu : "nie kupie nic innego niż niemeicki lub francuz" , samochód dla normalych ludzi , ceny części umiarkowane ( oczywiście nie w aso), łatwo dostępne,każdy mechanik podejmuje się naprawy,prosty w budowie silnik.polecam
~xtonyx
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
To auto można kupić prawie za bezcen. Ja swój sprzedałem za 800zł z dwoma kompletami kół z oponami w doskonałym stanie! Biorąc pod uwagę, że było to mimo wszystko zardzewiałe ale sprawne auto - myślę że stosunek cena/jakość jest mega dobry!
~czajnik
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Za niewielkie pieniądze można jeździć parę dobrych lat, pod warunkiem, że czasem zaglądnie sie pod maskę, wymieni olej filtry i płyny. Polecam jako pierwsze auto. Trzeba pamiętać o rdzy która atakuje auto od spodu.
Ford Escort VII Kombi