Lista ocen Ford Escort VII Kombi (150) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 108 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~more_waw@interia.pl
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Z pod świateł w ruchu miejskim zbiera się całkiem żwawo. Dłuuuuuuuugi trzeci bieg. Same przełożenia niezbyt precyzyjne (luzy jak w PKS\'ie). Zdarzają się problemy z synchronizacją i biegiem wstecznym.
~hmm
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Mialem male problemy z lapa sprzegla ktora pekala ze wzgledu na umocowanie pewnego "cuda techniki" na jej koncu i ogromnej wagi, po wymianie na wersje od silnika benzynowego jest gitara juz ponad 30 tys i nic
~humin
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
chodzi sprawnie choć biegi mogłyby wchodzić sprawniej, krótkie przełożenia na 1 i 2 biebu ale op wyżej rekompensuje te straty ;) - podobnie jest w zasadzie przy innych dieslach tych lat
~mariobros
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
U mnie na zimnym silniku średnio wchodzi 2 bieg, reszta bez zarzutu (nawet ten wsteczny, na który niejeden narzeka). Po rozgrzaniu silnika lewarek zmiany biegów nieomal sam odgaduje moje intencje.
~m_byrdy@o2.pl
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Ogólnie jest dobra, ale jakiś czas temu miałem problemy z 3 biegiem, bardzo ciężko wchodził przy zmianie z 2, a jeszcze gorzej przy redukcji. Mechanik rozwiązał problem.
~Mef
Kombi 1.6 i 16V 90KM 66kW
Biegi wchodzą jak w masło, niektórym może przeszkadzać długie przełożenie. Czasami nie chce wskoczyć wsteczny, ale po przytrzymaniu pedału sprzęgła ok. 3 sekund jest ok.
~nobody
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
biegi wchodza, ladnie, precyzyjnie i bez problemowo. czasem cos zgrzytnie, ale to spowodowane jest tym ze ja nie dociskam czasem sprzegla do konca, bo daleko siedze:P hehe:)
~M&M
Kombi 1.8 TD 90KM 66kW
Tragedia. Ciągle miałem problemy to ze skrzynią biegów, to ze sprzęgłem... Usterki drogie (jak na samochód który kosztował mnie 1500zł :) ) w naprawie.
~emvelmuszka
Kombi 1.8 D 60KM 44kW
Bez zastrzeżeń. Wiadomo że wsteczy nie jest synchronizowany i trzeba sie zupełnie zatrzymać żeby wskoczył^^ Co tu więcej wymagać, jest ok:)
~kris8383
Kombi 1.4 i 75KM 55kW
Przełożenia są zmieniane bez problemów. Czasami brakuje jeszcze jednego biegu na trasie ale i tak jest spoko. Pięciobiegowa skrzynia zdaje egzamin ;)
Ford Escort VII Kombi