Lista ocen Ford Fiesta III (314) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 257 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Łukasz (e-mail: malyboss@go2.pl)
Hatchback 1.1 50KM 37kW
Skrzynia biegów - jak na ten przebieg - świetnie. Również moim zdaniem bardzo udana konstrukcja. Biegi wchodzą prawie że przy tyknięciu palcem. Wystarczy lekko tyknąć i skakują na swoje miejsce. Jeden minus to bieg wsteczny. Nie ma problemu z włożeniem go, ale czasem potrafi nieźle zgrzytnąć. Biegi dobrze zestopniowane. Po mieście jeździ się super - krótkie przełożenia. W trasie już gorzej. Małe zastrzżenia co do pracy sprzęgła - zaskakuje w...
~jaan
Hatchback 1.3 KAT 60KM 44kW
Czasami pojawiają się problemy z wrzuceniem wstecznego ,ale wystarczy jeszcze raz wysprzęglić i wtedy wskakuje bez problemów. Po zatem pozostałe biegi wrzuca się po prostu intuicyjnie dwoma palcami bez żadnego wysiłku. Redukcja na niższy bieg trwa ułamek sekundy i jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się wybrać innego biegu niż zamierzałem.
~Kazio
Hatchback 1.1 50KM 37kW
Na początku trochę dziwnie wchodzi trójka, ale to nic strasznego, trzeba po prostu sprzęgło dobrze wcisnąć. Z czasem człowiek się przyzwyczaja. Ale tak to w ogóle REWELACJA (z tym że egzemplarz który ja użytkuje wcześniej był używany wcześniej przez starsze panie - piątka nawet nie była rozruszana:D - potem przez młodą dziewczynę - Niemkę hehe)
~lukasgdansk1@wp.pl
Hatchback 1.1 55KM 40kW
Skrzynia biegów pracuje bardzo dobrze o ile mechanizm zmiany biegów nie jest zużyty najczęściej luzy pojawiają się na krzyżaku drążka zmiany biegów. Bardzo ważny jest poziom oleju w skrzyni biegów ubytek oleju najczęściej spowodowany jest przez cieknący uszczelniacz wybieraka zmiany biegów lub przez uszczelniacze półosi.
~Freedi
Hatchback 1.1 50KM 37kW
Cóż,akurat mnie osobiście przeszkadza\"wajcha\"rodem z Ikarusa. Ale można we własnym zakresie ją skrócić. Z racji fabrycznej nieprecyzyjności skrzyni taki długi lewarek,gdyż skok jest olbrzymi. Natomiast ciężko ją zepsuć,zajechać. Fajne ,toporne, proste żelazo.
~leśnik
Hatchback 1.1 50KM 37kW
Biegi wchodzą poprawnie poza wstecznym, który czasami trzeba ciągnąć dzwignią zmiany boegów i jednocześnie puszczać sprzęgło, żeby wszedł. Jak pisałem zdarza się to sporadycznie i nie jest kłopotliwe, więc nawet nigdy nie zgłaszałem tego mechanikowi.
~ozga.lukasz@wp.pl
Hatchback 1.3 KAT 60KM 44kW
Skrzynia biegow, pozwala na jazde z mala predkoscia na wysokim biegu. Nie ma problemow z jazda 80km/h na piatce. Problemy sprawia wrzucenie wstecznego biegu. Dla kobiety nie bedzie to przyjemna sprawa. Zgrzyty itp. Poza tym jest dobrze i nie moge narzekac.
~carpman
Hatchback 1.1 50KM 37kW
Działa bez najmniejszych zarzutów. plusy: krótkie przełozenia pozwalają na bardzo ekonomiczna jazdę. Piaty bieg mozna wrzucic juz przy 50 na godzine. minusy: krótkie przełożenia mja też swoja wadę, ciężko przyspieszyc mocna na jednym biegu.
~grig0ri
Hatchback 1.1 50KM 37kW
No co do skrzynie to się panowie inżynierowie nie postarali. Często haczy przy zmianie biegów. Awarie synchronizatora- często 3-go biegu to normalka. Co najciekawsze nie ma korka spustowego oleju, zlewałem wypinając przegub.
~bonzzo13@poczta.onet.eu
Hatchback 1.1 50KM 37kW
Skrzynia jest dobrze zestrojona do tego silnika. w mieście można nawet 5 wrzucić przy 50 km/h. jedyny minus to dość słaba precyzja zmiany biegów. Ale jak ktoś jeżdzi dłużej to można przywyknąć. Mi to już nie sprawia kłopotów.