Lista ocen Ford Fiesta III 1.1 50KM 37kW 1989-1995 (95) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 95 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Łukasz (e-mail: malyboss@go2.pl)
Hatchback 1.1 50KM 37kW
Tutaj jest pięta achillesowa małego Forda. Zbyt delikatna kostrukcja na nasze bezdroża i wyrwy. Zawieszenie wymaga nieco opieki. Klekocą przeguby, zgrzytają amortyzatory... Tu klekoce, tam łomoce. Ogólnie elementy zawieszenia nie wytrzymują długo. Ale to nasze drogi wyrządzają mu największą krzywdę. Charakterystyka zawieszenia twarda. Czuć wszystkie dziury i nierówności, ale nie ma tendencji do przechylania się i nerwowości na zakrętach....
~bonzzo13@poczta.onet.eu
Hatchback 1.1 50KM 37kW
Z przodu macperson a z tyłu belka skrętna świetnie spisują się w ty aucie. Zawieszenie jest proste i bardzo tanie w naprawach. Autko dobrze trzyma się w zakrętach , Nawet w tych ciasnych nie bardzo się buda wychyla mimo że nie ma stabilizatora. Z minusów to słabszy kąfort resorowania ( ale coś za coś ) i mała żywotność na polskich drogach.
~marian :)
Hatchback 1.1 50KM 37kW
dosc dobrze sie prowadzi jak na takie male autko ale na nierownosciach przy wiekszej predkosci trzeba uwarzac bo czuc lekkosc tego samochodu ale gdy na ostrych lukach chce sie pobawic pod warunkiem ze droga jest rowna idzie im niezle zapierniczac ostatnio gosc w nowej toyocie corolli fakt kombi zostal z tylu troche dziwne
~Andrzej
Hatchback 1.1 50KM 37kW
Niemieckie auto. To się czuje w prowadzeniu. Trzyma się drogi skubany jak trzeba, zakręty bierze aż miło. Jedynie na polskich dziurach telepie mocno. Może to przez posiadane przeze mnie opony o niższym profilu (165/60/14). Czeka mnie wymiana amortyzatorów... koszt niestety nie taki jak w \"Maluchu\" ;-) No ale do przeżycia.
~Freedi
Hatchback 1.1 50KM 37kW
Prowadzenie,jak na miejskie wozidełko zadziwiają na plus! Sytuację można poprawić szerszymi oponami(u siebie mam 185/55 R14)i wtedy to nawet wyższej klasy auta nie wyrobią w zakrętach. Awaryjność? Znośna,nie czarujmy się polskie drogi wykończą każde zawieszenie.
~aerobadi
Hatchback 1.1 50KM 37kW
Powiem szczerze, że doskonały. Przez te moje 2 lata użytkowania częstego wymieniłem tylko wahacze, koszt coś koło 150 złotych za nowe. Skręt ma bardzo duży więc nie ma problemów aby zaparkować w mieście, wciśnie się wszędzie gdzie jest tylko wolne miejsce.
~Krzysiek W.
Hatchback 1.1 50KM 37kW
Układ jezdny mile mnie zaskoczył. Nawet miękki i komfortowy. Dobrze trzyma tor i kierunek jazdy. Przydałoby się wspomaganie nawet w podstawowej wersji 1.1 na oponach 165, ale da się w miarę lekko kręcić nawet bez niego. Hamulce bardzo dobre.
~sturmm
Hatchback 1.1 50KM 37kW
Szybko padły gumy na przegubach. nie wiem czy poprzedni właściciel je wymieniał. Tylni lewy amortyzator od początku piszczał potem zaczął pukać przy przyśpieszaniu, Każda dziura na drodze to potworny hałas we wnętrzu, który sprawiał, że zaraz coś odpadnie.
~kierownik
Hatchback 1.1 50KM 37kW
Nie lubi wybojów - jak na mój gust zbyt sprężyste, przez co strasznie podskakuje. Przynajmniej na zakrętach nie wychyla się zanadto, bo koła rozstawione są "w narożnikach" nadwozia. Delikatne przednie zawieszenie!
~kopys
Hatchback 1.1 50KM 37kW
wymieniłem tuleje gumowo-metalowe i koncówkę drążka, wszystko było oryginalne fordowskie jeszcze, auto z niemiec tam mają lepsze drogi.po za tym komfort ok. warto sprzwdzić tuleje, po wymianie stał się twardszy i nie buja na zakrętach