Lista ocen Ford Fiesta VI 1.3 70KM 51kW 2001-2008 (71) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 43 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wasquap
Hatchback 1.3 70KM 51kW
Auto mialo 4 lata (60 kkm) jak odpadła platikowa listwa z drzwi (odkleiła sie :)), pękło składanie fotela przedniego (wersja 3 drzwiowa). Zgrzyta na lince od sprzegła, chyba pancerz sie przetarł? Do wynmiany bo denerwuje. Chlapie olejem tylko nie wiem skąd. Na 15 kkm dolałem 0,8l - moze i nie duzo ale auto ma przejechane 77 kkm! Coś huczy tylko nie wiem gdzie - czy na kole, na sprzęgle czy alternatorze - jedno jest pewne ze to łożysko.
~Luki
Hatchback 1.3 70KM 51kW
Ogólnie plastiki i materiały wewnątrz znośnej jakości, niestety firmowy gumowy dywanik od strony kierowcy przetarł się już po roku (a pojazd nie był intensywnie eksplowatowany), tylne oparcie od strony bagażnika obite jest blachą pomalowaną na czarno która momentalnie się rysuje (od wożonych rzeczy w bagażniku). Przy montażu radioodtwarzacza pękła ramka okalająca (za delikatny plastik). I to na tyle z \"drobiazgów\".
~Szczęśliwy nieposiadacz forda(były) tylko toyoty
Hatchback 1.3 70KM 51kW
Gdybym nie dał dorobić przycisku na otwieranie klapy bagażnika z wewnątrz pojazdu i z pilota to chyba bym zwariował wychodząc za każdym razem i otwierając kluczykiem albo miałbym zawsze dwa jeden w stacyjce a drugi do bagażnika. Ta niby skórzana kierownica złuszczyła mi się w 3 roku eksploatacji samochodu (przy próbie reklamacji serwis w Bielsku-Białej i w Żywcu mnie wyśmiał)
~klaus
Hatchback 1.3 70KM 51kW
Przeglądy co 20 tys., poza nimi nic nie wymieniałem. No, była dolewka do skrzyni biegów. Na jesieni po raz pierwszy wymieniłem żarówki w reflektorach, bo w jednym z nich padła. Częściej wymieniam żarówki w tylnych światłach. Na szczęście wymiana nie jest nazbyt kłopotliwa - nie trzeba rozbierać całego samochodu.
~Miłosz
Hatchback 1.3 70KM 51kW
Jakieś tam pierdoły sie psują... A to amortyzatory po 13 latach zaczeły walić jak ojczym pasierba, a to sonda dawała ciągle bogatą mieszanke i trzeba wymieniać bo katalizator płacze. Ale to nie są drogie naprawy i można to wybaczyć, we wszystkich samochodach te elementy sie z czasem zużywają.
~pawelos10
Hatchback 1.3 70KM 51kW
jakieś drobne awarie się zdarzają, ale auto jest dosyć proste konstrukcyjnie i można samemu posiadając jakąś wiedzę o mechanice i oczywiście narzędzia je naprawić. Błędy na komputerze to najczęściej check engine: sprawdzam znajduje przyczynę i kasuję samemu smartfonem
~BHT
Hatchback 1.3 70KM 51kW
uszczelka przedniej szyby powodowała nieprzyjemny gwizd przy prędkości 135-140 km/h trzeba było kleić do szyby w nowym samochodzie; przy wymianie sezonowej opon każdorazowo zapieka się felga, zdjęcie koła możliwe tylko w warsztacie (co by było w przypadku złapania "gumy" na trasie.
~sli
Hatchback 1.3 70KM 51kW
Jak na tą cenę, jest ok, pomimo tych plastików. Widzę też, że po montażu głośników coś się dzieje z prawą przednią szybą (co jakiś czas sama zjeżdża w dół na wysokość uszczelki). Mam na korbkę. Kiedyś może coś z tym zrobię, póki co da się znieść.
~Bruner91
Hatchback 1.3 70KM 51kW
Pierdoły czasem dokuczają - zacinający się zamek bagażnika, sparcieje jakaś uszczelka, urwana klamka od fotela (wersja 3drzwiowa) itp aczkolwiek nic co by doprowadziło do frustracji, pamiętajmy tez ze to nie nowe auto
~jkukla@op.pl
Hatchback 1.3 70KM 51kW
troche odstające plastiki slabe nocowanie osłonek. ale to moża usunąc samemu po dokładnym wciśnieciu. możliwe ze w trakcie montaqżu czegośc niedopilnowano, sa to jednak tak małe drobiazgi, ze daja maxa