Lista ocen Ford Fiesta VI 1.4 16V 80KM 59kW 2001-2008 (13) - Ergonomia

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MirekB
Hatchback 1.4 16V 80KM 59kW
Siedzi się dość wysoko. Brakuje elektrycznej regulacji lusterek, brakuje mi bardzo wskaźnika temperatury zewn., za to sterowanie radiem z kierownicy super sprawa. W tej kategorii przyczepię się do radia, które ma zaprogramowaną głośność fabryczną na "5" co jest dość głośne, zwłaszcza gdy wozi się dzieci. Przekręcenie kluczyka i ściszam, odpalenie i znowu ściszam - dobrze, że regulacja głośności jest pod ręką. W menu nie znalazłem możliwości...
~louis
Hatchback 1.4 16V 80KM 59kW
Wszystko na swoim miejscu, pod ręką, no może wolałbym światła mijania na manetce jak w Japończyku. Nie wiem czy w Fieście z tych roczników wychodziło sterowanie radiem z kierownicy, ale to by jeszcze poprawiło ocenę. Ogromnym minusem są fotele, które po prostu są beznadziejnie płaskie i w ogóle nie trzymają w zakrętach, gdyby nie pasy to czasami dramat, przy bardziej dynamicznej jeździe współczuję pasażerom, bo kierowca złapie się kółka i jest...
~fordziarz z przypadku
Hatchback 1.4 16V 80KM 59kW
Troche mnie wkurza położenie wyłącznika świateł mijania. Jest w takim głupim miejscu, że jadąc go w ogóle nie widzę, bo mi go kierownica zasłania. Ponadto nie ma żadnej diodki sygnalizującej włączenie świateł. Skutek jest taki, że zdarza mi się zapomnieć włączyć światła i o tym nie wiem, bo nie widzę wyłącznika. Musiałem sobie wyrobić zwyczaj chwytania lewą ręką wyłącznika podczas jazdy żeby się upewnić że światła na pewno są włączone.
~Ub11
Hatchback 1.4 16V 80KM 59kW
Wnętrze i plastiki dobrze spasowane, nawet bardzo dobrze, nic nie skrzypi pomimo 8 lat. Tylko tylna kanapa coś chodzi, ale jak nic nie boli to by było podejrzane. Aaaaa, osłona skrzyni biegów jest jakaś luźna, nie wiem, czy to celowo czy nie. Wadą jest takie spasowanie gum uszczelek, tak jakby z innego auta były. Np. w zimie śnieg dostaje się głęboko prawie w bagażnik i luki drzwiowe. To takie troche niespotykane, choć w sumie nieszkodliwe.
~Piotrek
Hatchback 1.4 16V 80KM 59kW
Możliwość ustawienia fotela na wysokość na plus. Na plus również kierownica ustawiana, ale tylko w 1 płaszczyźnie. Niestety dzielone tylko oparcie kanapy. Obsługa deski prosta, intuicyjna. Zegary czytelne. Szybko można przyzwyczaić się do dość nietypowej obsługi świateł drogowych i wycieraczek oraz spryskiwaczy.
~gość
Hatchback 1.4 16V 80KM 59kW
Ergonomia auta jest po prostu prawidłowa. Auto podczas jazdy w trasie nie jest zbytnio wrażliwe na podmuchy wiatru.
~007
Hatchback 1.4 16V 80KM 59kW
Optymalnie rozmieszczone przyrządy, regulacja wysokości kierownicy i fotela kierowcy pozwalają na prawidłowe prowadzenie samochodu.
~Pascal
Hatchback 1.4 16V 80KM 59kW
Wszelkie przyciski były w łatwodostępnym miejscu, przejrzyste. No ogólnie nie mam żadnych uwag,
~Cineq
tu Ford mógłby się uczyć od Peugeot 307 lub swoich wyższych modeli
Dziennik kosztów dla Ford Fiesta VI 1.4 16V 80KM 59kW
7,9
8,4
~Marek
Hatchback 1.4 16V 80KM 59kW
To szerokie pojęcie a nie chcę zanudzać też może być.