Lista ocen Ford Focus II Focus C-Max (125) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 79 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~matig@autograf.pl
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
Samochód jak na swoje wymiary i osiągi jest bardzo oszczędny. Średnio w mieście pali do 6 litrów, na trasie do 5. Oczywiście przy w miarę spokojnej jeździe średni wynik m/t to ok 4,4-4,8 l/100km. Pochwalę się, że mój rekord wynosi 3,3 l/100km na odcinku 40 km. I to częściowo po mieście.
~Artur
Focus C-Max 2.0 TDCi 136KM 100kW
Na trasie udało mi się raz zejśc poniżej 5 l/100, w mieście to raczej 7,4 - 7,6. Jedyny kłopot, który mi się pojawił, to zapowietrzony zbiornik - wtedy tankowanie pełnego baku zajmuje ponad 20 min !!!! Wymić musiałem przednią szybę - z wszystkimi bajerami to jest wydatek blisko 1000 zł
~juliusz.florek@gmail,com
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
srednie zużycie ON 5,9 l/100 km, przy włączonej klimie ok. 1 l.więcej ceny przeglądów wysokie, ale za to jakość i fachowość serwisantów nie skandalicznie, lecz makabrycznie zła, mam wrażenie, że w Gdańskim serwisie pracują piekarze nie mechanicy. Nie mają bladego pojęcia osilnikach.
~Ślązak
Focus C-Max 1.8 i 16V 125KM 92kW
o dziwo średnie spalanie (nie te zkomputera - bo ten pokazuje duzo więcej niż samochód pali w rzeczywistości)po 1600 km (miasto i trasy) 6,30 litra na 100km - a w Auto+ napisali że ten silnik to paliwożerca, a to chyba najoszczędniejszy 1,8 na rynku (przynajmniej na razie mało pali)!!!
~Mieczyslaw
Focus C-Max 2.0 TDCi 136KM 100kW
I tu na razie wypowiem się tylko w kwestii wymiany oleju i filtrów. Koszt za wymianę wszystkiego z robocizną wyszedł 470 zł. Na własną rękę proponuję wymienić filtr pyłkowy. Godzina roboty i fachowiec mniej zedrze z nas. Forum Ford Polska to świetne źródło informacji.
~cosby
Focus C-Max 1.6 TDCi 109KM 80kW
Moim zdaniem doskonale. Silnik 1.6 diesel. Zużycie paliwa średnie 6,1l/100km przy masie 1,4t to super wynik. Ceny w ASO wysokie - tam robię tylko jak są stłuczki z OC sprawcy ;-) Na wolnym rynku trzeba mieć upatrzonego mechanika, ceny wtedy podobne do każdej marki.
~krzysiogrubasek
Focus C-Max 1.8 TDCi 116KM 85kW
Dla ludzi jeżdżących tylko po mieście auto wyda się nie ekonomiczne ok 9,1l/100km. Na trasie 4,6-5,2l/100km. Średnie spalanie 7,1l/100km. Ceny części nie powalają jednakże nie polecam korzystać z salonów firmowych jeśli nie trzeba ( w salonie trzeba przepłacić ok 40%)
~Dawid
Focus C-Max 1.8 i 16V 125KM 92kW
W trasie 8l przy jeźzdie 110-120 km/h i dynamicznym wyprzedzaniu wszystkiego co jedzie wolniej. W mieście 10,5l w zimie przy normalnej jeździe z czasem mocnym przyciśnięciem. Nie oszczędzam klimy i wszystkich urządzeń ułatwiąjących jazdę w niekorzystnych warunkach
~Robert44
Focus C-Max 1.8 i 16V 125KM 92kW
Zużycie paliwa po przejechaniu 9 tys. kilometrów jakby sie ustabilizowało i poprawiło. Ostatnio trasa 250 km w upał z włączoną klimatyzacją i sporą prędkością dała zużycie ok. 8 litrów - w/g orientacyjnego wyliczenia, bo auto nie posiada komputera z takimi wskazaniami.
Dziennik kosztów dla Ford Focus II Focus C-Max
7,1
8,6
~LinekPark
Focus C-Max 1.6 TDCi 90KM 66kW
Jak na współczesnego diesla nie robiącego jakoś często większych tras nie jest źle. Wszakże tylko wtryski przez prawie 3 lata jazdy. Plus te całe wężyki. Nawet większe naprawy nie drenują portfela. Żarówki nie padają jak muchy. Jest naprawdę ok.
Ford Focus II Focus C-Max