Lista ocen Ford Focus II Hatchback 3d (17) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Daniel
Hatchback 3d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Zbierająca się woda w tylnej klapie bagażnika spowodowała zwarcie na zamku klapy , która otwierała mi bagażnik, lecz wystarczyło to rozmontować i wyczyścić.Otwieranie przedniej maski silnika z kluczyka to trochę słaby pomysł forda , ponieważ sprężyna która to otwiera , po pewnym czasie pęka i trzeba ją zamienić na plastikowy zamiennik z którym niema problemów.Uwaga również na żarówki postojowe o mocy 5W , które palą klosz od środka, należy...
~Carolekkx3
Hatchback 3d 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Miałem problem w lato 2016r , nie chciał odpalić przez 30 minut po czym odpalił jak nigdy nic i do dnia dzisiejszego nic się nie stało podobnego . Wymiana gumowej rury dolotowej do turbo bo pekła ale daje ja do drobnych usterek bo tylko 140zł kosztowała naprawa. Wymiana ostatnio alternatora (450zl) regeneracja a tak to wszystko ok jeśli chodzi o drobne usterki.
~Hubert
Hatchback 3d 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Nie doświadczyłem żadnej awarii wyposażenia samochodu, układu elektrycznego. Przy wymianie spalonej w przednich reflektorach trzeba je niestety wyjąć. Przy przebiegu 120k km (ostatnie 30k km to duże miasto) zostały wymienione przednie dolne wachacze oraz została uszczelniona miska olejowa, pokrywa zaworów.
~poorbleedingme
Hatchback 3d 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Największym problemem jest wspomniany wcześniej mechanizm otwierania maski. Nie jest to szczególnie droga do naprawy rzecz, ale bardzo upierdliwa. Szczególnie kiedy padnie wam w momencie, gdy trzeba na trasie wymienić przepaloną żarówkę... ;)
~foxx76
Hatchback 3d 2.5 Duratec ST 225KM 165kW
Głównie narzekałem na rdzę, której musiałem się co rok pozbywać. Głównie nadkola, progi i spody drzwi. Dodatkowo problemy z zamkiem w tylnej klapie, łożyska (łącznie 4 w 3 lata) i coś tam było nie tak z pompą wspomagania.
~Melman94
Hatchback 3d 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Spalone żarówki "ksenony" 550zl ale to raz na razie, łapa amortyzująca silnik- pękł amortyzatorek, otwieranie bagażnika i siłowniki do bagaznika, termostat, przerdzewiała antena
~Baniol4
Hatchback 3d 1.4 Duratec 80KM 59kW
Wymieniałem przez dwa lata 3 razy olej, i 2 razy wycieraczki, okablowanie (bo zwierzaczki zjadły) i dopełniałem klimatyzację.
~Damian
Hatchback 3d 2.0 Duratec 145KM 107kW
Jedyna usterka to uszkodzony przycisk do otworzenia bagażnika. Zaśniedziały prawdopodobnie. Bagażnik jednak otwieram z kluczyka :)
~Manek
Hatchback 3d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Na razie po przejechanych osobiście 12 000 brak! autko ma 195 000 przejechane od nowości.
Dziennik kosztów dla Ford Focus II Hatchback 3d
6,2