Lista ocen Ford Focus II Hatchback 3d (19) - Silnik

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~poorbleedingme
Hatchback 3d 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Podobno bywają problemy z silnikiem Ti-VCT, mnie na szczęście omijają szerokim łukiem. Sam silnik jest zaskakująco żwawy. Wciskając gaz do dechy, potrafię nieźle zaskoczyć innych kierowców, włączając się do ruchu albo ruszając spod świateł. Nie jest to demon prędkości, bo 115 KM (na hamowni wyszło 125 ;)) to żaden cud, ale do przyjemnej, dynamicznej jazdy wystarcza. Na autostradzie 140 km/h przy 3,5k obrotów i ładnie reaguje na każde dodanie...
~Hubert
Hatchback 3d 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Wolnossąca benzyna, silnik zaczyna się budzić powyżej 3k rpm. Jeśli chce się zachować dynamikę jazdy, trzeba go dość mocno kręcić. Ze względu na słabe wygłuszenie komory dźwięk pochodzący z dolotu wraz z dźwiękiem z wydechu daje przyjemne wrażenia z jazdy. Typowe dla tego silnika jest głośna praca zaworów/ hydro-popychaczy na zimnym silniku, po rozgrzaniu silnik pracuje cicho, kulturalnie. Hałasujące hydro-popychacze dają się we znaki...
~Daniel
Hatchback 3d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Jak dla mnie silnik 1.6 jest nie zawodny , zrobiłem na nim 70 tyś kilometrów w 5 lat i ani razu mnie nie zawiódł.Od 20 tyś. km posiadam również instalacje gazową i nie czuję spadku mocy. Gdy auto jest w pełni załadowane ( 5 osób + bagaż ) silnik ma spore opory w przyśpieszaniu. Jak na 100 koni , auto w miarę dynamiczne. Max prędkość auto to 190km/h.
~Baniol4
Hatchback 3d 1.4 Duratec 80KM 59kW
Ta jednostka nie jest szaleńcem w swojej klasie, ale spełni oczekiwania większości kierowców. Dobrze pracuje, przede wszystkim cicho jak dla mnie i w mojej opinii jest to dobra jednostka. Daje 4 ze względu na prędkość maksymalną. Na autostradzie przy 140KM/h wyje i dużo pali. Więc jest to raczej silnik do jazdy po mieście.
~foxx76
Hatchback 3d 2.5 Duratec ST 225KM 165kW
Nigdy mnie nie zawiódł. Pomimo braku modyfikacji auto miało znacznie wyższy moment niż seryjny egzemplarz. Osiągi bardzo dobre. Spalanie spore, ale to 5 cylindrów więc nie ma się co dziwić. Przez trzy lata wymieniłem tylko świece i olej.
~Manek
Hatchback 3d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Silnik 2.0 tdci 136HP nie do przebicia,przy skrzyni 6 biegowej daje niesamowite osiągi przy niewielkim spalaniu ok 6,5 l/100 km. Kupiłem 4 letnie auto z pewnego źródła z przebiegiem 183 000. Póki co przejechałem 12 000 i nie zamierzam zamieniać na inne!
~Radek
Hatchback 3d 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
jest dosyć głośny, jednak to wszystko zależy jakim autem wcześniej się jeździło..., od startu spod świateł zbiera się trochę powoli, jednak później jest już lepiej. Przy wyprzedzaniu i dodawaniu gazu powyżej 80km czuć MOC :P
~wklima
Hatchback 3d 1.6 Duratec 100KM 74kW
W silniku czuć, że żyje i jest faktycznie tak trwały jak o nim mawiają. Po prostu do jeżdżenia bez wywodów co to on nie potrafi. Potrafi tyle ile powinie 1.6 w benzynie.
~Carolekkx3
Hatchback 3d 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Silnik oceniam na 5 ponieważ nic przez 3 lata z nim się nie działo. Podatny na chip tuning. Obecnie mam około 150 koni i 350NM. Bardzo przyjnie przyspiesza.
~GrubyBolek89
Hatchback 3d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Problem z odpalaniem. Nierówna praca na niskich obrotach po odpaleniu. Najlepiej odchodzi przy ok. 2000 obrotów.
Ford Focus II Hatchback 3d