Lista ocen Ford Focus II Kombi 1.6 Duratec 100KM 74kW 2005-2011 (33) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Smieszko
Kombi 1.6 Duratec 100KM 74kW
Głównie oleje, filtry i reszta standardowego serwisu. Przez 2,5 roku oczyściłem i zabezpieczyłem progi przód/tył wydając 80 złotych, wymieniłem złącze komputera pokładowego - koszt 150 zł z robocizną - czujnik światła wstecznego - koszt 50 złotych i godzina "pozdrawiania" inżynierów Forda :) - oraz belka chłodnicy - 60 zł za używaną delikatnie skorodowaną, około 50 złotych za środki do zabezpieczenia i 2 godziny zabawy z zabezpieczeniem i...
~vomati
Kombi 1.6 Duratec 100KM 74kW
1. Problem prawdopodobnie z sondą lambda - wyrzuca kod usterki silnika P0171 (zbyt uboga mieszanka). Wszystko sprawdzone dwukrotnie w ASO. Ciśnienie paliwa ok, lewego powietrza nie bierze, brak spadku mocy (nie ma róźnicy w pracy silnika). Błąd wyrzuca przy różnych okazjach. Lampa po pewnym czasie gaśnie (też nie ma reguły dlaczego). 2. Drobne luzy w przeniesieniu napędu (półośki) - skutkują drżeniem kierownicy i pedałów przy przyspieszaniu...
~Konrad
Kombi 1.6 Duratec 100KM 74kW
W II mimo zastosowania lepszych materiałów wnętrze po pół roku zaczęło trzeszczeć. Zwłaszcza zimą z okolic uszczelki przedniej szyby słychać było trzaski. Latem z za tylnych siedzeń piski (klamry mocujące tylne oparcia). No i trzeszczące uszczelki drzwi, które doprowadzały mnie do szału (w ASO polecono mi przetrzeć je wazeliną). W jedynce czegoś takiego nie miałem.
~Cezorek
Kombi 1.6 Duratec 100KM 74kW
Nie mierze tego swoim autem, bo na start wrzuciłem drugie tyle, ale kupiłem najtańszy egzemplarz w okolicy, w cenie dużo poniżej rynkowej. Z perspektywy czasu z drobiazgów to głównie klamka bagażnika (mikrostyk) i podświetlenie tablicy. Łożyska amortyzatorów lubią też sypnac i łączniki stabilizatorów, ale to groszeowe sprawy.
~filip_22
Kombi 1.6 Duratec 100KM 74kW
Drogie żarówki dwu-włóknowe czerwone stosowane w wersjach MK2 FL (przeźroczyste reflektory). Plastiki łatwe do zarysowania. Wykładzina się mechaci - jest kiepska. Trudna wymiana filtra przeciwpyłkowego - niezła gimnastyka. Jeśli nie masz do tego kompetencji to jedź do serwisu.
~Z.S.
Kombi 1.6 Duratec 100KM 74kW
Pęknięta sprężyna sprzęgła przy ok. 12 tys. km, dwukrotnie wymieniany elektryczny otwieracz tylnej klapy, dwukrotnie wymieniany alarm (zakładany u dilera), szybko przepalające się żarówki świateł mijania (co 4 miesiące), skrzypiące plastiki, szczególnie z tyłu
~Dariusz
Kombi 1.6 Duratec 100KM 74kW
Regularne wymiany: oleje, filtry, Po 70.000 klocki, po 100.000 świece (tylko oryginały). Po 158.000 po raz pierwszy naprawa: wymiana tuleji wachaczy oraz przewody zapłonowe (lekkie szarpanie). Poza tym nic. Rewelacja!!!!
~autocentrum@heron.pl
Kombi 1.6 Duratec 100KM 74kW
Po ok. 1.5 roku padly obie zarowki swiatel mijania oraz podgrzewanie prawej strony przedniej szyby. Bezpiecznik jest OK, wiec musi to byc cos powazniejszego :( Poza tym OK.
~Marian
Kombi 1.6 Duratec 100KM 74kW
Znów przydało by się ocenić na 4.5 do 5. Ponieważ dwu krotnie już naprawiano sygnał ostrzeżenia o włączonych światłach przy opuszczaniu pojazdu. Po za tym nic się nie dzieje.
Dziennik kosztów dla Ford Focus II Kombi 1.6 Duratec 100KM 74kW
9,7
~feltom
Kombi 1.6 Duratec 100KM 74kW
Regulacja skrzyni biegów po 20.000km, przeciekające otwory konstrukcyjne w podłodze 8 szt. Samochód w serwisie 2 dni (suszenie + zaklejenie otworów)
Ford Focus II Kombi