Lista ocen Ford Focus II Kombi 1.6 Duratec 100KM 74kW 2005-2011 (38) - Silnik

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzycho
Kombi 1.6 Duratec 100KM 74kW
Jestem naprawdę mile zaskoczony. Wcześniej miałem Fusiona - 80 KM i było mało - szczególnie na trasie. Troszkę się obawiałem że 100 KM w większym aucie i to kombi nie będzie o wiele żwawsze, a jednak różnica jest i to znaczna. Focus ze swoimi 100 KM bardo dobrze "grzeje". Bardzo dobra elastyczność i dobra kultura pracy. Przy ruszaniu ciężko go zadusić, a fuzia szło bez problemu :-) No i ten dźwięk silnika, taka basówka przy przyspieszaniu i...
~Smieszko
Kombi 1.6 Duratec 100KM 74kW
Zdecydowanie oszczędny, przy lekkiej nodze możliwe zejście do 5 litrów na drogach międzymiastowych, 6,5 litra na ekspresówkach przy prędkości 120 km/h. Natomiast jeśli chodzi o dynamikę to o ile jedzie się w 1-2 osoby można wyprzedzać bez żadnego problemu, ale jazda załadowanym pod dach wymaga planowania wyprzedzania z użyciem mapy i rezerwowania sobie kilku kilometrów :) W mieście bardzo dynamiczny i poruszanie się w korkach nie stanowi...
~filip_22
Kombi 1.6 Duratec 100KM 74kW
Przeciętny ale kupiłem go pod LPG którego finalnie nie założyłem. Założenie było takie: nie jest nowoczesny i skomplikowany więc się nie ma co zepsuć. Sprawdziło się. Od ponad 2 lat wsiadam, odpalam i jadę. Silnik niezbyt mocny jak na taką masę pojazdu. Służbowo jeżdżę Insygnią (160KM,380Nm) wiec zrozumiecie że te 100 KM/160 Nm to czasem frustracja. Elastyczność - typowa do 16v - ciągnie porządnie dopiero od 3000 obrotów. Jest też hałaśliwy -...
~Cezorek
Kombi 1.6 Duratec 100KM 74kW
Fajna jednostką bez fazatorów. Klekocze jak diesel, ale tak ma i nie ma co się obawiać. W automacie przy 100km/h jest całkiem cicho, jednak przy autostradowym tempie trzeba dać głośniej radio. Ja robiłem od razu remont, więc nie mam co narzekać na wycieki i inne podobne.
~holek
Kombi 1.6 Duratec 100KM 74kW
Nie ma szaleństwa. Silnik jest w zupełności wystarczający do jazdy po mieście i w trasę. Różaniec nie jest obowiązkowym wyposażeniem pasażerów podczas wyprzedzania ciężarówki. Trochę brakuje mocy przy zapakowanym aucie w górach ale czego spodziewać się po 100 kucach?
~h
Kombi 1.6 Duratec 100KM 74kW
Spodziewałem się, że będzie dużo gorzej. Wiem, że zabrzmi to idiotycznie ale ten samochód jest naprawdę żwawy! Można nim pięknie wystartować spod świateł i spokojnie wyprzedać na trasie. Wcześniej jeździłem 136 konnym benzyniakem mondeo i ku mojemu zaskoczeniu był bardziej mułowaty.
~Maciek
Kombi 1.6 Duratec 100KM 74kW
Bezawaryjny, nie bierze duzo oleju - w 17 tys km dolalem lacznie 0,8litra. Szkoda tylko ze ma malo mocy - do miasta jest ok, ale w trasie wychodzi jego slaba moc przy wyprzedzaniu. I duzo pali - 10 litrow w miescie przy pojemności 1.6 to naprawde sporo
~luc mantz
Kombi 1.6 Duratec 100KM 74kW
Nie można narzekać na to, że silnik jest za słaby. To Auto swoje waży, a koni jest 100. Bez turbiny. Mułowaty i tyle, chyba, że wkręcony na 5 tys. obrotów, wtedy więcej się dzieje. Jak się szanuje i zmienia co 10 tys. olej, to jedzie i już.
~Marian
Kombi 1.6 Duratec 100KM 74kW
Silnik według wielu optymalny - moc, spalanie, koszty zakupu i użytkowana. Ale w mojej opinii brak mu troszkę mocy, spalanie na optymalnym poziomie, dopiero przy autostradowych wojażach lubi wypić trochę za dużo.
~wojtek
Kombi 1.6 Duratec 100KM 74kW
Auto kupione jako nowe, zostało prawidłowo dotarte i ułożone, co odpłaca kulturalna pracą. Na wolnych obrotach pracuje równo, harmonijnie przyspiesza, choć wyczuwalny jest wyraźny wzrost mocy od 3000 obr/min
Ford Focus II Kombi