Lista ocen Ford Focus II Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW 2005-2011 (50) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 33 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~imiel11
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Ja osobiście nie miałem żadnej usterki. ale wiem z historii serwisowej że foczka miała wymieniane sprzęgło i dwumase. oraz miała 3 parkingów ki. Jeśli chodzi o dwumasę to drodzy czytelnicy to nie wina słabego podzespołu o czym wypisują wszystkie gazety tylko wina charakterystyki silnika i jego wyciszenia. Przez to że 3,4,5 bieg jest długi a wyciszenie słabe każdy kto jeździ fordem z tym silnikiem wrzuca automatycznie wyższy bieg. Oczywiście...
~imiel11
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Na razie brak. W książce serwisowej przy 120 tys miał wymieniane sprzęgło z dwu-masą klocki tarcze itp. Teraz wymieniłem mu rozrząd. pasek , rolka napinająca i pompa wody której wcale nie musiałem wymieniać. koszt kompletu 320 zł boscha+ wymiana 150 zl. Do seata ASV rozrząd kosztował mnie z wymiana 1200 zł. Zresztą powiem że grupa VAG wcale nie jest taka tania jakby się wydawało. Porównywałem wiele częsci i fordy są zdecydowanie tańsze....
~ogot
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Jeżdżę tym samochodem od 14 miesięcy (30 tys. km) i jestem nadspodziewanie zadowolony. Przede wszystkim niezawodnością - uszkodzony jedynie termostat (100 zł z wymianą). Focus jest pojemny, wystarczająco dynamiczny, świetnie się prowadzi. Silnik nie jest nową konstrukcją, więc pali trochę za dużo i jest dla mnie za mało elastyczny. Chciałbym też lepszej wentylacji (parowanie szyb) i rzadziej przepalających się żarówek (może tylko mój tak ma)....
~jozef beczka
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
1) Raz kupiłem złą żarówkę stopu do tylnej lampy i cuda się działy. Błąd silnika i brak możliwości wyłączenia samochodu kluczykiem. Ale to ewidentnie mea culpa, bo wkręciłem żarówkę z dwoma stykami a miała być z czterema i tym sposobem coś tam sobie zmostkowałem układzie elektrycznym. 2) Błąd i bardzo nierówna praca silnika pojawiły się też na niskiej rezerwie paliwowej, więc lepiej nie jeździć prawie do sucha - też mea culpa
~Slawek (Szczecin)
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
jedyne "ale" jakie mam do tego auta, to skrzypiace plastiki podczas jazdy po nierownosciach (kiedy kazde kolo ma inny poziom). Mam taka sytuacje jada na parkin po zwirowej drodze z koleinami - sa takie naprezenia plastikow, ze sie ma wrazenie, jakby cos mialo strzelic zaraz w tym samochodzie. Ponadto po jakims czasie zaczela halasowac roletka (zaslona) w bagazniku - podjechalem do serwisu, zrobili w 3 minutki.
~wolny
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Korozja - liczę jako drobną: klapa bagażnika, tyci na masce, nadkola przód/tył, lekko na progach. Wyświetlacz w radiu nie działa od paru lat. Świetnie się wpisuje pin, jeżeli musiałeś odłączyć akumulator... Przed 100000km była akcja z termostatem - rozgrzewał się do 90st i chłodził do 70...i rogrzewał do 90...i tak w kółko. Ostatnio (200000km) przepaliła się złączka od przewodu od świec żarowych.
~MaTar
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Auto systematycznie serwisowane odwzajemnia się dość wysoką niezawodnością. Denerwują drobiazgi jak niesprawna klamka otwierania bagażnika ale może zdarzyć się też poważniejsza usterka - w moim przypadku uszkodzeniu uległ sterownik silnika niefortunnie umieszczony przed przednim kołem (inżynierów forda należałoby skarcić za taką lokalizację!!!)
~Komorek
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Prawie żadnych usterek, nic poważniejszego, drobne pierdoły usuwane przez gwaranta. Konieczne też było zamontowanie zaworków zwrotnych na spryskiwaczach, ustało cieknięcie, maska przez to była ponownie malowana, zacieki wżarte w lakier. Jajko które spadło na dach niestety też zrobiło wżer i jest obecnie nie do starcia ;)
~bonzo
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Psują się notorycznie lampki oświetlające tylnią tablicę. Ale ten typ tak ma za to wymiana jakichkolwiek żarówek w porównaniu do porzedniej wersji to niebo a ziemia, przedni komplet zmienia się w 2-3minuty. Po długim przebiegu warto umyć dobrze chłodnicę bo obniża się jej skuteczność poprzez warstwę brudu.
Dziennik kosztów dla Ford Focus II Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
6,4
~luk
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Podczas jazdy zapalily sie wszystki lampki, auto stanelo, zero reakcji na odpalanie kluczykiem. Zdechł. Nie wiadomo co to bylo, mechanik wykasowal bledy z kompa, przeczyscil styki. Narazie jezdze ale caly czas w strachu ze znow stane. Oby nie immobilaiser:-(
Ford Focus II Kombi