Lista ocen Ford Focus II Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW 2005-2011 (39) - Ergonomia

Na liście zabraknie 44 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~imiel11
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Samo rozplanowanie przełączników wg mnie bardzo dobra. Pilot do radia po lewej stronie kierownicy bardzo przydatny i po właściwej stronie. Cieszę się że na kierownicy nie ma przycisków gdyż nie ma problemu z niezamierzonym przełączaniem funkcji. Szkoda że radio nie czyta mp3 - skandal jak na rok 2010. Sam wygląd deski jest ciekawy. I tu porównam do wychwalanego golfa 5. Takie rzeczy jak pokrętła od wentylacji, srebrne plastikowe wstawki...
~unreal
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Na minus trudno o właściwą pozycję za kierownicą, mimo szerokiego zakresu regulacji fotela i kierownicy. Przy (prawie) pionowym ustawieniu oparcia zagłówki ciągle ocierają o głowę, przy odchyleniu oparcia trzeba przysunąć fotel blizej pedałów i wtedy kluczyki jezdzą po nodze - fotel jest wysoko ustawiony - nawet w najnizszym polozeniu. Mam wrazenie ze fotel jest nieco na lewo od kierownicy - prawą ręką mozna swobodnie obracać kierownicą,...
~MaTar
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Ergonomia na dobrym poziomie. Wszystko pod ręką i po krótkiej jeździe nic nie zaskakuje. Może jedynie sterowanie radiem przy kole kierownicy, które można pomylić z dźwignia kierunkowskazów. Polecam wycieraczki z czujnikiem deszczu - doskonałe udogodnienie i Focusie wzorowa precyzja - lepiej niż a Avensisie. Plastiki zaskakująco miłe w dotyku i utrzymaniu, jedynie srebrne elementy wykończenia skórzanej, dobrze leżącej w dłoniach kierownicy dość...
~imiel11
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Szybko się odnalazłem w foce. Wszystko pod ręką. Obsługa intuicyjna. Mam tylko jedno zastrzeżenie. Manetka do kierunkowskazów dla mnie jest zdecydowanie za daleko. Zdarza mi się że nie trafiam palcami za pierwszym razem przy zmianie pasa i kierunku. Albo to kwestia przyzwyczajenia albo po prostu jest dla mnie zdecydowanie za daleko. Wykonanie na srednim poziomie. Nie ma lipy. Golf V w tym porównaniu nie byłby lepszy.
~te0fanes
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Fotele tylko średnio nadają się do dłuższych tras, ja po 4-5h czułem zmęczenie pleców. podpórka lędźwiowa mi niestety mało pomaga, choć bez niej pewnie byłoby jeszcze gorzej, więc plus za jej obecność. Do tej pory dziwi mnie natomiast brak podłokietnika w standardzie.
~kamk
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
przejrzysta deska rozdzielcza, niczego nie trzeba szukać.do niczego sięgać. Dość głęboki schowek - pojemność na plus, ale trudno z jego czeluści coś wyciągnąć. wygodne fotele. Może środkowe miejsce z tyłu to trochę fikcja, ale podobnie jest w 99% aut tej klasy.
~Piotre
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Kluczyki zawadzają mi o nogę. Próbowałem różnych ustawień, ale tak jest w najlepszym. Uważam to jednak z małą wadę. Podłokietnik w wersji Platinium zdaje sprawę, a obsługa automatycznej klimatyzacji i radia jest bardzo łatwa i nie ma konieczności odrywania uwagi od drogi.
~JJ
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Wszystko na swoim miejscu, tam gdzie powinno byc. Fotele wygodne, na razie najdluzszy dystans jaki pokonalem jednorazowo to przejazd Katowice - Berlin - bez bolu w plecach. Latwo mozna dopasowac pozycje - duzy zakres regulacji fotel/kierownica.
~Slawek (Szczecin)
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
w wersji Platinium ktora posiadam mam srodkowa konsole, ktora dla mnie jest czyms bardzo wygodnym. Schowek pod kierownica z lewej strony troche za plytki - co by nie wlozyc to przy ruszaniu i tak wylatuje (i nie chodzi o ruszanie z piskiem opon)
~jozef beczka
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Wygodny, wszystko pod ręką. Przyciski na desce rozdzielczej w odpowiednich miejscach. Sterowanie radiem z lewej strony kierownicy, co moim zdaniem jest znacznie lepsze niż z prawej. Bardzo dobre fotele w wersji z trzymaniem bocznym
Ford Focus II Kombi