Lista ocen Ford Focus II Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW 2005-2011 (48) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 35 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~imiel11
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
No cóż tu mogło by być lepiej. Do 100 jest naprawdę cicho. Słychać lekkie mruczenie silnika. Przy 120 zaczyna być słychać lekko wiatr. Silnik nie przeszkadza. przy 140-150 słychać już wyraźnie wiatr ale można swobodnie rozmawiać. Silnik też lekko słychać ale wg mnie bardziej wiatr. Focus jest zdecydowanie cichszy od seata ( choć seat np. jest zdecydowanie cichszy od octavi 1 ) ale dźwięk silnika seat miał dużu przyjemniejszy podczas wkręcania...
~imiel11
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
To jest chyba najsłabszy punkt. Nie chodzi o zawieszenie bo ono jest ciche. Chodzi o silnik którego barwa dźwięku mi nie pasuje i jest za głośna przy większych prędkościach. Oraz opływ powietrza który także jest słyszalny. Uszczelki są ok. Mi się wydaję że blacha i komora silnika jest za słabo wyciszona. Podobnie z dachem. Jak pada duży deszcz to mam wrażenie jakby padał grad. Do prędkości 100 km słychać lekko silnik. przy 140 km słychać już...
~kamk
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Mogłoby być lepiej. Po prostu hałasuje. Lepiej jeździło mi się rówieśnikiem VW 1.9 tdi , a do nowych modeli aut - odstaje. choć trzeba przyznać, że przy prędkości powyżej 100km/h wcale nie robi się jakoś głośniej, w przeciwieństwie do choćby nowego Renault Fluence Pb95,gdzie przy 120 całkiem zarzuciłem rozmowę z kolegą... na szczęście w wersji Ghia jest dobre nagłośnienie - nie słychać odgłosów jazdy przy odrobinie muzyki.
~MaTar
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Jak na diesla jest cicho i przyjemnie. Do 140 powiedziałbym bardzo cicho, powyżej tej granicy słychać pomruk jednostki wysokoprężnej - ale nie jest źle. Czasem odzywają się jakieś \"Świerszcze\" - ale w końcu nie jest to Audi czy Mercedes a przejechane kilometry i stan dróg nie pomagają elementom wnętrza zachować fabrycznego spasowania.
~wolny
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
nie wiem, czy nie powinienem dać 1 gwiazdki...ale ona chyba zarezerwowana dla Stara, czy innego Malucha Generalnie źle lub tragicznie. Jazda normalna jest ok do 30-60 minut. Jak masz jechać na trasie z prędkością ponad 100km/h przez dłużej niż godzinę, to nawet mnie głowa zaczyna boleć (a nie jestem wrażliwy)
~JJ
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Nie ma co ukrywac - jest glosno. Przy spokojnej jezdzie odglosy toczenia goruja nad silnikiem i jest jeszcze dobrze, powyzej 100km/h buczenie diesla zaczyna byc slyszalne, od 140km/h trzeba podkrecac radio. Odglosy pracy zawieszenia dobrze wytlumione.
~cavior27
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Jest przyzwoicie do prędkości 120km/h, potem robi się głośno, ale to nie Merc S-klasy ;) Poza tym przy dynamicznym przyspieszaniu silnik trochę klekocze. Szum powietrza nie przeszkadza. Jak kupi się jeszcze ciche oponki to jest OK.
~Wojtek
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Tu ford się nie popisał. Starszy model był o niebo lepszy. był bardziej opływowy. w II generacji jest kicha. Przy 110km/h, zaczynają się szumy jak gdyby okna były nie dosunięte. Przy 140km/h katastrofa. Trzeba to poprawić.
~Tomba 73
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
ogólnie jest OK. Silnik jak na diesla uważam że bardzo dobrze, zdecydowanie gorzej jeśli chodzi o szum opon i opływającego powietrza - przy prędkościach opnad 100km/h. Tragedii oczywiście nie ma ale mogło by być lepiej.
~Pojanek
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Głośny przy rozruchu szczególnie w czasie zimy. Głośny także przy duzych prędkościach powyżej 150km/h. Polecałbym producentom wyciszenie drzwi i nadkoli byłoby ciszej. Ale i tak jak na tę klase auta wyciszenie jest doskonałe.
Ford Focus II Kombi