Lista ocen Ford Focus II (159)

3,7
~Marcik marcinszyjut@wp.pl
Hatchback 5d 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
No cóż tanie auto co tu wymagac. Potrzebowałem malucha do roboty. Astra III gorzej sie prowadzi i jest droższa. Focus też jest znacznie cichszy. Jako auto do użytku prywatnego czy dalszych podróży wolę Vectrę. Jednak różnica klasy robi swoje. Osobiście polecam wszystkim Toyotę Camry 3.0 lub Lexusa GS.Spalanie Focusa dośc wysokie porównywalne w trasie z 2.0 czy 3.0 w japońcu. W mieście ok niewielka różnica do trasy.Żałuję że nie wziąłem 2.0...
~Focusello
Hatchback 5d 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Całokształt jest gdzieś pomiędzy dobrze a doskonale, ale jednak ze wskazaniem na dobrze. Fajne auto, ale ma parę małych wad.
~Manfred
Hatchback 5d 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Niezłe auto, z drobnymi mankamentami spasowania detali, ale prawdopodobnie nie tylko ford ma problemy jakościowe, jeździłem corollą, leonem i tam też dzyndzoli to i owo.
~Komorek
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Za 71 tysięcy złotych może i trafił bym samochód tak samo wyposażony, ale na pewno nie tak samo jeżdżący, po prostu nie duże kombi dla w większości młodych ludzi uwielbiających sobie poszaleć. Proponuje to auto gdyż jest: wystarczająco duże, spałem w nim a mam 182 cm, wystarczająco szybkie, choć 2,0 czy benzynka czy diesel jest lepszy, ale więcej pali ;) wystarczająco dobrze jeździ, wystarczająco dobrze wygląda, no po prostu warto ;)
4,1
~te0fanes
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
jako pierwszy samochód ogólnie oceniam go dobrze. Kupiłem egzemplarz poflotowy i dzięki temu sporo się nauczyłem o samochodach. Przez pięc lat wymieniłem w nim sporo rzeczy (wtryskiwacze, dwumas, rozrząd, hamulce przód tył, zawieszenie przód, akumulator). Z tej listy jednak jedynie problematyczne uznałbym wtryski, które padały dość niespodziewanie i dwa razy uniemożliwiły dalszą jazdę.
~cavior27
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Bardzo fajne autko, ale ma pare małych mankamentów.
~stello
Hatchback 5d 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Jest to mój trzeci Focus i jestem super zadowolony z wnętrza,komfortu jazdy silnika braku awaryjności,w poprzednim aucie przez 6 lat awarii uległ jedynie alternator a przejechałem około 80 tys głownie po mieście
~Pilara
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Auto polecam,jest przede wszystkim niezawodne,brak awarii jak do tej pory.Wybrałem tę wersje diesla bo nie ma ona tego idiotycznego filtra cząstek stałych(DPF)kłopotliwego dla tych którzy jeżdza głównie w mieśćie.
~jozef beczka
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Generalnie jest dobrze, choć przełożenie między jedynką, a dwójką jest bardzo dziwne. Jedynka (jak to pierwszy bieg) mocna, ale bardzo krótka) natomiast dwójka jest bardzo słaba przy niższych obrotach (turbodziura). Największy dylemat powstaje jak dojeżdżam np. do skrzyżowania, samochód ledwo się toczy na niskich obrotach i by ruszyć drugi bieg to za mało, a redukcja do jedynki to już porządne szarpnięcie. Trzeba wejść na obroty na dwójce. (Skrzynia biegów)
~sdm6777
Kombi 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Miałem Focusa kombi Mk2 1.8tdci z 2008 roku w wersji jeśli się nie mylę Gold-X. Zrobiłem ok 12 tys km tym autem. Miało swoje plusy i minusy jak każdy samochód. Poniżej postaram się opisać każdy aspekt