Lista ocen Ford Focus III Kombi Facelifting (53) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Edi
Kombi Facelifting 2.0 TDCi 150KM 110kW
Przy 60 tys zmiana czujnika sterowania, bo niestety nie potrafił zmieniać biegów. Teraz przy 204 tys. skrzynia prawdopodobnie oddaje swoje ostatnie tchnienia. Olej był zmieniany co 60 tys w serwisie. Od około 180tys czuć szarpanie na zmienia z pierwszego na drugi bieg. Teraz przy nagłym hamowaniu wyslwietla się błąd skrzyni.
~Grzesiek
Kombi Facelifting 1.6 Ti-VCT 125KM 92kW
Automatyczna skrzynia biegów jest bardzo dobrze zestrojona i po przejechaniu 7000 tysięcy kilometrów dostosowała się do mojego stylu jazdy. Można powiedzieć że aktualnie stanowimy jedność na drodze, co jest naprawdę komfortowe.
~Patryk WLKP
Kombi Facelifting 2.0 TDCi 150KM 110kW
Skrzynia biegów działa poprawnie, ale gdy tylko jest jesień i zima to na zimnym oleju biegi haczą i czasami trzeba poprawić wciśnięcie danego biegu. Latem tego problemu nie ma. Może wymiana oleju coś pomoże...
~mefju
Kombi Facelifting 2.0 TDCi 150KM 110kW
Pierwszy bieg zimą wchodzi ciężko, lecz po rozgrzaniu samochodu i przejechaniu kawałka jest już w porządku. W cieplejsze dni nie zauważyłem tego problemu lub jest marginalny.
~Zdzisiek
Kombi Facelifting 1.5 TDCi 120KM 88kW
Czytałem komentarze, że niektórym cos haczy, czy mocniej trzeba pchnąć dźwignią, ale jak dla mnie jest bardzo przyzwoicie. Samochodu, który nie ma 6 biegów juz nie kupię.
~bidzej
Kombi Facelifting 1.0 EcoBoost 140KM 103kW
Sześciobiegowy manual pozwala z jednej strony względnie dynamicznie przyspieszać, a z drugiej nie trzymać silnika na zbyt wysokich obrotach, kiedy nie jest to konieczne.
~andrzej
Kombi Facelifting 1.5 EcoBoost 182KM 134kW
no tu dla mnie rewelka, lubię taką skrzynie ,choć najlepsza była w civicu, w chwalonej nowej astrze średnio wypadła ...podłokietnik wprost pod gałę biegów to mi pasuje...
~Arti
Kombi Facelifting 2.0 TDCi 150KM 110kW
Dobra, fajna praca lewarka. W trasie rzadko używana. Przy wyprzedzaniu właściwie wystarcza redukcja z 6 na 5. Niekiedy nie ma nawet takiej potrzeby.
~tomek
Kombi Facelifting 1.6 TDCi 115KM 85kW
Skrzynia rewelacyjna, bardzo krótkie przełożenia. Jeździłem właściwie wszystkimi samochodami w segmencie C I ta w fordzie jest bezkonkurencyjna.
Dziennik kosztów dla Ford Focus III Kombi Facelifting
5,6
7,7
~Tomasz
Kombi Facelifting 2.0 TDCi 150KM 110kW
Mam manualna i jest bardzo dobra. Sprawia dość "przyjemny opór" przy zmianie biegów choć pierwsze przełożenia są dość krótkie.
Ford Focus III Kombi Facelifting